Pašlaik bezpeļņas organizācijas Latvijā saņēmušas teju 100 palīdzības pieteikumu no jauniešiem, kam nepieciešams gan emocionāls atbalsts, gan praktiska palīdzība. Līdz trešdienas pulksten 18 sabiedrisko mediju labdarības maratonā "Dod pieci!" saziedoti 206 383 eiro riskam pakļautu bērnu un jauniešu atbalstam, aģentūru LETA informēja Latvijas Radio galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pālēna.
Visi saziedotie līdzekļi 100% apmērā caur projekta partneri – labdarības organizāciju "Ziedot.lv" – nonāks pie bezpeļņas organizācijām, kas sniedz profesionālu palīdzību bērniem un jauniešiem, kuri palikuši bez pienācīgas ģimenes un sabiedrības aprūpes, cietuši no vardarbības un citiem noziegumiem, saskaras ar dažādām dzīves grūtībām.
Liepājas jauniešu mentoru tīkla koordinatore, jauniešu mentore Elīna Briljonoka uzsver, ka viņa, pārstāvot vienu no bezpeļņas organizācijām, kas ir gatava īstenot šā gada "Dod pieci!" ziedojumu mērķi – "YOU+". Viņa norāda, ka jaunieši lūguši atbalstu arī pēc nodarbībām skolās, kas ir paredzētas vardarbības mazināšanai.
Pie viņiem pēc palīdzības vēršas gan jaunieši, gan ģimenes locekļi. Vienā gadījumā pēc palīdzības ir vērsies arī kaimiņš, kurš ir novērojis, ka jaunietis tiekot fiziski ietekmēts no vecāku puses. Jaunieši pēc palīdzības griežas pēc draugu ieteikuma, kuri jau ir saņēmuši mentora atbalstu, kā arī vecāki, kuru draugu bērni ir saņēmuši atbalstu.
Stikla studijā trešdien viesojās arī Bērnu slimnīcas fonda un Pusaudžu resursu centra valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa, kura norāda, ka katram pusaudzim ir nepieciešama individuāla pieeja - individuāli piemeklēti speciālisti, mentori un cita veida palīdzība.
Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad no 15.decembra līdz 21.decembrim aicina palīdzēt riskam pakļautajiem bērniem un jauniešiem. Šī gada labdarības maratona "Dod pieci!" mērķis ir dot iespēju bērniem un jauniešiem ar uzvedības problēmām izrauties no nelabvēlīgas vides un veidot motivētu, drošu, garīgi un fiziski veselīgu nākotni.
1
2
Pavisam nopietni cilvēkiem iesaku pārdomāt, pirms mesties šajā ziedošanas kārē.