Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, Liepājā šodien vārda dienu svin 13 Dagmāras, 2 Margas un 7 Margitas.

Šodien dzimšanas dienā sveicam Emīla Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas projektu vadītāju Iritu Kalēju.

Kas jums šobrīd ir visaktuālākais?
Mana dzīve sastāv no divām nozīmīgām daļām – manas ģimenes un darba. Un visaktuālākais ir saglabāt līdzsvaru.

Kā labprāt pavadāt savu brīvo laiku?
Savu brīvo laiku gandrīz vienmēr pavadu kopā ar saviem tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem. Un visbiežāk tas ir vai nu kādā stadionā, vērojot kārtējo mana dēla Rūdolfa futbola spēli, vai manās lauku mājās, veldzējot smadzenes no saspringtā ikdienas garīgā darba un fiziski izlādējoties kādā puķu dobē. Un vēl man ļoti patīk ceļot – plānot maršrutus, apskates objektus, izvēlēties viesnīcas un tā tālāk. Katru gadu cenšos aizbraukt uz kādu vēl neiepazītu valsti.

Kur gūstat enerģiju pēc garas darba dienas?
Nekas oriģināls – ziemā vislabākā atpūta ir pilnvērtīgs miegs un vakara idille ģimenes lokā, skatoties kādu televīzijas pārraidi, uzspēlējot kārtis vai kādu galda spēli. Pavisam drīz, kad kļūs nedaudz siltāks, savu enerģiju sākšu uzlādēt lauku mājās, kur priecāšos par pirmajiem pavasara vēstnešiem – putniņiem, ziediņiem un zaļajām lapiņām.

Vai jums ir kādi īpaši rituāli, tradīcijas, kā ienesat pavasari savās mājās?
Jā, mans rituāls un tradīcijas jau sešu gadu garumā ir palodžu nokrāmēšana ar stādu kastītēm. Tieši šobrīd sāku gatavoties vasaras sezonai un pati audzēju stādus gan puķēm, gan tomātiem un citiem vitamīnu avotiem. Un, protams, tikko no zemes savas galviņas pabāž sniegpulkstenītes, tās rod vietu arī manā pilsētas dzīvokļa vāzē.

Kristiešiem šis ir gavēņa laiks. Vai to izjūtat un izdzīvojat arī savā ikdienā?
Ikdienā, lai arī neesmu pārliecināta kristiete – baznīcas rituālos piedalos tikai dažas reizes gadā, cenšos dzīvot, ievērojot kristietības baušļus. Un jāatzīst, ka ne vienmēr tas izdodas, ko arī iekšēji apzinos un mēģinu mācīties no savām kļūdām. Gavēnis priekš manis ir nevis atteikšanās no kādiem ēdieniem, bet domu sakārtošana.

Jūsu svētku dienā īpaši suminātas tiek sievietes. Kur, jūsuprāt, slēpjas sievietes īpašais šarms?
Sievietes ir emocionālas un noslēpumainas būtnes. Viņas spēj būt gan kā vējš, gan kā ūdens, tātad spēj gan aizraut, gan nomierināt. Un tas ir tas īpašais šarms.

Vai ir kāda dāvana, ko šajā dienā īpaši vēlētos saņemt?
Vislabākā dāvana ir uzmanības apliecinājums, un ja tas tiek papildināts vēl ar kādu smaržīgu hiacinti vai narcisi – tā ir laime pilnībā.

Jūsu novēlējums visiem šodienas svētku svinētājiem?
Esiet laimīgi un lai šī diena jums vienmēr liek sajusties īpašiem un mīlētiem.