Pēc  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, šodien Liepājā vārda dienu svin 9 Amālijas un 5 Amēlijas.

Šodien dzimšanas dienā sveicam veikala "Otra elpa" vadītāju un mūziķi Lauru Bluķi.

Pastāsti īsumā, ar ko ikdienā nodarbojies?
Ikdienā es strādāju labdarības veikalā "Otrā elpa". Varu droši teikt, ka esmu viena no laimīgajiem cilvēkiem, kam patīk savs darbs. Strādāt "Otrā elpā" ir ļoti interesanti, jo tas nav tikai veikals, bet dažādu pasākumu kopums – sākot ar ziedojumu vākšanu, radošu pasākumu organizēšanu, piedalīšanos dažādos pasākumos, festivālos un beidzot ar rotu taisīšanu un citām radošām izpausmēm.

Kāda ir tavas dzīves lielākā aizraušanās?
Tā noteikti ir mūzika – tas, manuprāt, ir uz mūžu. Viss mans brīvais laiks un arī ne tik brīvais laiks ir kaut kādā mērā saistīts ar mūziku un muzicēšanu. Tā ir gan akadēmiskā mūzika, dziedot Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktajā korī "Laiks", gan arī īsts rokenrols, uzstājoties kopā ar grupu "Louie Fontaine", ar kuras koncerta tūri šovasar arī Eiropu apskatījām un ne vienu vien neaizmirstamu piedzīvojumu piedzīvojām! Arī divatā ar māsu vai kopā ar draugiem šad un tad uztaisām pa koncertam.

Vai sevi uzskati par azartisku cilvēku, kas pieņem dzīves izaicinājumus?
Vispār nē. Man īpaši nepatīk pārbaudīt savu spēju robežas, gūt asas izjūtas, bet, ja cilvēks vēlas attīstīties un iegūt jaunu pieredzi, tad ik pa reizei ir jāuzdrīkstas izdarīt kaut ko dullu vai šķietami nepaveicamu. Manā plānā viena no dullībām ir piedalīšanās leļļu kameroperā, kuru Liepājā varēs redzēt decembrī.

Kā mēdz sevi palutināt?
Tas pavisam nav sarežģīti – saldumi, kāda interjera vai dizaina grāmata un miera sajūta. Tad kādu brīdi ir labi, jo uzņemts gan pietiekams daudzums cukura, gan ģenerējas jaunas idejas.

Vai tu ikdienā dzīvo ar kādu filozofisku ideju, domu?
Laikam nē. Tas, ko es vēlos – būt labs cilvēks. Vai būt labam ir filozofiska ideja?

Ja tev būtu iespējams mainīt pasaulē pastāvošo lietu kārtību, kas būtu tās trīs lietas, ko vēlētos izmainīt?
Ai, nu es izklausīšos ļoti banāli, bet laikam pirmā nopietnā lieta – lai pasaulē būtu miers un mīlestība. Otrā nopietnā lieta – es labprāt visiem cilvēkiem piešķirtu loģisko domāšanu. Un trešā – es vēlētos, lai mēs visi vairāk draudzētos ar mammu dabu!

Vai atmiņā ir palikusi kāda īpaša dzimšanas diena, dāvana?
Paldies mammai un tētim – mana īpašākā dzimšanas dienas dāvana šodien strādā Rīgā. Vismīļākie sveicieni manai dvīņu māsai Zanei dzimšanas dienā!

Novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Ja gribas – sviniet un ballējieties! Ja gribas pabūt vienam – tad tā arī dariet! Esiet laimīgi!