Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārdadienu svin 190 Dzidras, 1 Dzidris, 64 Gunitas, 36 Loretas. 

Vārdadienā sveicam Gunitu Skroderēnu (Lagzdiņu).

Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Manī dzīvo daudzas būtnes. Kā teicienā: "Katrā sievietē ir eņģelis, ragana, maita, muļķe, princese – kuru pamodināsi, to dabūsi." Esmu emociju cilvēks, un kā jau Mazajai Raganiņai (tā ir mana bērnības iesauka) ļoti patīk lidot. Ne tikai uz slotas. Manas baterijas uzlādē pozitīvas emocijas, ko sniedz iedvesmojoši cilvēki, un situācijas, grāmatas, filmas, teātris, mūzika un saldumi.

Ticu labajam cilvēkos. Zinu, ka viss, kas notiek, ir uz labu un, ka nejaušību nav. Visi cilvēki, kuri ienāk mūsu dzīvē, ir mūsu skolotāji. Reizēm viņu sniegtās mācības ir rūgtas, bet bez tām mēs diez vai spētu augt labāki.

Mana ikdiena ir ģimene, darbs un vaļasprieki. Audzinām divus dēlus – 12 un 8 gadus vecus. Strādāju vairākos sirdsdarbos – par korektori laikrakstā "Kursas Laiks", tulkošanas birojos un grāmatu izdevniecībās. Brīvajā laikā daudz lasu grāmatas un rakstu.

Kāds ir jūsu hobijs vai brīvā laika nodarbe?
Kā jau teicu, es daudz lasu. Reizēm pat trīs, četras grāmatas vienlaikus. Tas parasti ir kāds detektīvs, dāmu romāns un iedvesmojoša lasāmviela garīgai izaugsmei.

Literatūra droši vien arī veicināja manu mīļāko aizraušanos – rakstīšanu. Jau kopš tīņu vecuma saceru stāstus. Kā jau romantiskai būtnei tuva ir mīlestības tēma. Pasaulē nav neizsmeļamāka avota par šo. Patiesībā neko nedrīkstētu darīt bez mīlestības. Kā tajā teicienā: "Atrodi darbu, kuru mīli, un tev nekad vairs nevajadzēs strādāt." Tāpēc esmu ļoti laimīga, ka mans darbs ir hobijs un hobijs – darbs.

Kas šķiet svarīgs un nozīmīgs?
Vienā vārdā – mīlestība. Pret visu. Ģimeni, apkārtējiem, dabu, darbu utt. Kā teica Imants Ziedonis: "Bez mīlestības viss ir mazs."

Kas sniedz gandarījuma sajūtu?
Labi padarīts darbs. Apkārtējo atzinīgie vārdi. Mīlestība. Tas, ka man ir dota iespēja šajā dzīvē būt cilvēkam un just. Sapņot!

Kādas īpašības vērtējat visaugstāk līdzcilvēkos? Kuras no tām piemīt arī jums?
Godīgumu, līdzcietību, humora izjūtu, dzīvesprieku. Visu cenšos darīt pēc labākās sirdsapziņas un saskaņā ar savu kodeksu. Vērtīga ir mācība, ko pati tikai nesen apguvu – ļauties, paļauties un atļauties. Ļauties dzīves piespēlētajiem izaicinājumiem. Paļauties, ka viss, kas notiek, ir tavā labā un atļauties sevi mīlēt un lutināt. Būt pašam labam un vairot labo. Kā Kārļa Skalbes "Kaķītim".

Kādas emocijas jūsos mājo, kad domājat un runājat par Liepāju?
Viss emociju spektrs, ko cilvēkā raisa vārds "mājas". Tā ir miera osta. Tajā pašā laikā ar savu "pipariņu", jo neesi kā Palle viens pats pasaulē. Ne viss ir tā, kā vēlies, tomēr, citējot Maiju Kalniņu: "tā ir vieta, uz kuru, ja vajadzētu, es pārnāktu kājām".

Ar ko, jūsuprāt, Liepāja piesaista cilvēkus?
Ar jūru, pludmali, skaisto arhitektūru. Ar tikai liepājniekiem raksturīgo "smeķi". Pilsēta ir tik radoša, ka katrs te var atrast sev ko tuvu un mīlēšanas vērtu.

Kurai Liepājas vietai piemīt īpaša burvība?
Grūti nosaukt tikai vienu. Ik vietai ir sava vēsture, aura un šarms. Man īpaša vieta ir Ziemeļu mols, uz kura patīk būt vētras vai negaisa laikā. Liepājas teātris – mana sapņu darbavieta. Par aktrisi, kā sapņoju bērnībā, nekļuvu, toties šī profesija man joprojām ir tuva – mana skatuve ir papīra lapa. Iejušanos dažādās lomās lasītāji var ievērtēt mājaslapā www.gunitasstasti.lv.

Vai laika gaitā ir ieviesušies kādi svētku svinēšanas rituāli?
Pēdējos gados manos laukos Līgo svētkos savācamies paliels radu un draugu pulks. Vainagu pīšana, kopīga galda klāšana, volejbols, dažādas atrakcijas un dziedāšana līdz rīta gaismai, otrā dienā – zupas vārīšana uz ugunskura. Ceru, ka šogad nevajadzēs cimdus un zeķes kā pērn, kad gaisa temperatūra bija tāda pati kā Ziemassvētkos – ap plus 12 grādiem.

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Lai mīlestība visus iedvesmo un spārno labiem darbiem! Dots devējam atdodas!