Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 99 Astrīdas un 46 Astras. Sveicam Liepājas muzeja muzejpedagoģi Astru Dzērvi.

Pastāstiet nedaudz par sevi!
Esmu dzimusi liepājniece, taču bērnības gadus pavadīju Ventspilī. Vēju pilsētā atkal atgriezos pusaudžu gados, kad uzsāku mācības Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā. Šobrīd strādāju Liepājas muzejā par muzejpedagoģi. Esmu sieva savam vīram Andrim, un mūsu ģimenē aug četri bērni – Beatrise, Kārlis, Mārcis un Terēze.

Kāda ir jūsu ikdiena?
Savā ikdienā cenšos saglabāt līdzsvaru starp pienākumiem, darbiem un savām vēlmēm. Mana ikdiena sastāv no darba muzejā un no mājas dzīves. Šī brīža aktualitāte ir sagatavot konservus un ievārījumus ziemai – tam tagad veltu lielāko daļu sava brīvā laika. Papildus darba un mājas rūpēm cenšos atrast laiku arī saviem hobijiem, piemēram, dažādiem rokdarbiem un ikvakara rituālam – kādas labas grāmatas lasīšanai.

Kā jūs sākāt strādāt muzejā?
Muzejā sāku strādāt jau ļoti sen. Kad sāku savas darba gaitas muzejā, par tā direktori strādāja vēl Aina Burija un es biju viņas sekretāre. Vēlāk devos bērna kopšanas atvaļinājumā, bet, atgriežoties, direktore Dace Kārkla man uzticēja muzejpedagoga amatu.

Kas jums savā darbā patīk visvairāk?
Man patīk, ka manā darba ikdienā nav rutīnas. Mani priecē, ka varam veicināt dažādus kultūras procesus un notikumus pilsētā. Ikdienā man sanāk tikties ar dažāda vecuma, dažādu jomu pārstāvošiem cilvēkiem. Ir liels prieks un gandarījums, ja mazie muzeja apmeklētāji atzīst, ka muzeja nodarbības ir interesantas un aizraujošas. Patīk arī tas, ka darbs man ļauj pilnveidot sevi, mācīties jaunas lietas un gūt jaunas zināšanas. Un protams, ir patīkami strādāt labā kolektīvā.

Kas jums šobrīd ir aktuāls?
Sākam gatavoties skolai. Nu jau visi četri bērni būs skolnieki. Šoruden mūsu ģimenes pastarīte Terēze dosies uz skolu un sāks mācības pirmajā klasē. Pirmā skolas diena vienmēr ir īpaša!

Kas raksturo liepājniekus?
Manuprāt, liepājnieki ir radoši, darbīgi un mazliet spītīgi.

Kas jums ikdienā sagādā prieku?
Cenšos rast prieku dažādās sīkās ikdienas lietās. Man ir prieks, ka mēs dzīvojam tik skaistā zemē, tik jaukā pilsētā. Man patīk braukt ar velosipēdu un izbaudīt Liepājas vēju. Man patīk, ka varam vasaras vakaros peldēt jūrā, ka mūsu tirgū šobrīd ir tāda pārbagātība.

Mana aizraušanās ir rokdarbi. To veikšana man vienmēr sagādā prieku un gandarījumu. Lai gan nedejoju tautasdejas un nedziedu koros, arī es šogad piedalījos dziesmu svētku sagatavošanās procesā. Liku lietā savus rokdarbnieces talantus un izšuvu latviešu tautastērpu vainagus, lai dziedātājas svētkos ir skaistas.

Kāds ir bijis pēdējā laika spilgtākais piedzīvojums?
Ceļojums uz Spāniju. Tas bija sen lolots sapnis, ko šopavasar izdevās piepildīt. Saviļņoja gan iespēja satikt sen neredzētu draudzeni, gan mazliet iepazīt šo skaisto zemi. Iepriecinājuši mani ir arī bērnu panākumi – Beatrises uzvara "Worldskills” konkursā un Kārļa panākumi BMX sportā.

Ko tuvākajā laikā gribētos paveikt?
Esmu sapratusi, ka man nepieciešams lielos plānus un mērķus sadalīt pa maziem gabaliņiem un tad posmu pa posmam paveikt. Manas nākotnes ieceres ir izglītošanās jomā. Plānoju papildināt savas zināšanas.

Jūsu novēlējums šodienas gaviļniekiem!
Sapņojiet lielus sapņus un dariet labus darbus!