Otrdien, 17. aprīlī, pulksten11 Liepājas Izglītības pārvaldes telpās Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) rīko darba aizsardzībai veltītu konferenci.

Pasaules darba aizsardzības dienai veltītās konferences mērķis ir aktualizēt efektīvu preventīvo darba aizsardzības pasākumu nozīmi un pievērst sabiedrības, īpaši darba devēju un darbinieku, uzmanību darba drošības jautājumiem. Konference Liepājā būs veltīta pašreizējās situācijas izpētei izglītības nozarē.

Psihoemocionālais līmenis, balss un dzirdes sistēmas problēmas, darba pozas un darba slodze stāvot ir tikai neliela daļa no darba aizsardzības jautājumiem, kas uztrauc šajā nozarē strādājošos. Lai par šiem jautājumiem diskutētu plašāk, konferencē Liepājā piedalīsies LBAS priekšsēdētāja vietniece Līvija Marcinkēviča, Kurzemes reģionālās Valsts darba inspekcijas vadītāja – galvenā valsts inspektore Inta Neimane, Latvijas Darba devēju konfederācijas darba tiesību un aizsardzības eksperts Agris Derkevics, kā arī LBAS konsultanti darba aizsardzības jautājumos Guntis Gūtmanis un Mārtiņš Pužuls. Konferencē piedalīsies Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētājas vietnieks Jānis Krastiņš un LIZDA Liepājas pilsētas arodorganizācijas priekšsēdētāja Irēna Opšteine, kā arī Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova un par pieredzi darba aizsardzībā izglītības nozarē dalīsies Izglītības pārvaldes darba aizsardzības speciāliste Nataļja Mirošņika.

Pasaules darba aizsardzības dienai veltīto pasākumu cikls Latvijas reģionos tiek īstenots ar Eiropas Savienības un Eiropas Sociālā fonda atbalstu projekta nr.1DP/1.3.1.3.2./08/IPIA/NVA/001 „Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiska piemērošana nozarēs un uzņēmumos” ietvaros.