Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) organizētā konkursa "Profs 2017" finālā sacentīsies septiņas profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu komandas, arī no Liepājas.

Finālā zināšanās par darba tiesībām, darba drošību un sociālo dialogu sacentīsies divas komandas no Ogres tehnikuma, pa vienai komandai no Rīgas Celtniecības koledžas, Malnavas koledžas, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas, Rīgas Tehniskās koledžas un Liepājas Valsts tehnikuma.

Konkursa "Profs 2017" fināls notiks 1.decembrī pulksten 12, Rīgā, Elizabetes ielā 21, viesnīcā "Monika".

Jau informējām, ka LBAS šogad atsāk konkursa profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem "Profs" organizēšanu, un šogad konkursā piedalījās 31 komanda no 22 vidējās profesionālās izglītības iestādēm. Konkursa pusfināli notika Daugavpilī, Liepājā, Valmierā un divi Rīgā. Šī konkursa mērķis ir veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī veicināt viņu izpratni par sociālo dialogu un arodbiedrību.

LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns: “Darbinieka zināšanas un prasmes ir viņa nozīmīgākais kapitāls, un tas attiecas ne tikai uz profesiju, bet arī uz darba tiesībām un darba aizsardzību. Šo jomu un arodbiedrību tiesību pārzināšana noteikti ietekmē arī profesionālo izaugsmi un karjeru. Tādēļ LBAS organizētais konkurss "Profs" ir lieliska iespēja topošajiem darbiniekiem izvērtēt savas zināšanas, kas noderēs, lai veiksmīgi iekļautos darba tirgū."

Profesionālo izglītības iestāžu komandas arī pirms fināla ir iesūtījušas savus mājas darbus, kurus prezentēs konkursa laikā, konkursa gaitā notiks viktorīna par darba tiesību, darba aizsardzības un sociālā dialoga tēmām, kā arī katra komanda uz vietas risinās vairākas situācijas saistībā ar darba vides un tiesiskajām attiecībām.

Konkursa žūrijā strādās LBAS darba aizsardzības konsultants Mārtiņš Pužuls, LBAS darba tiesību konsultants Kaspars Rācenājs, kā arī Valsts darba inspekcijas un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvji.

Konkurss notiek ESF projekta "Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana" aktivitātes “Izglītojošas aktivitātes profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem" ietvaros.

Konkursu atbalsta AS “Olainfarm" un papīra, kancelejas un biroja preču, biroja tehnikas un mēbeļu tirgotājs SIA "Daiļrade Ekspo", kas būs sarūpējuši pārsteiguma balvas. Konkursa "Profs 2017" finālistiem priekšnesumu sniegs Andžeja Grauda bungu skolas audzēkņu grupa "DrumLine Latvia".