Par to deputāti lems ceturtdien, 13.jūnijā, Liepājas domes sēdē, iekļaujot pilsētas Attīstības budžetā 10 000 eiro "tirgus nepieciešamības izpētei īres namu būvniecībai".

Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja domes izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens, Lielo pilsētu asociācija ir tā, kura pievērsusi uzmanību mājokļu pieejamības jautājumam, pēta to un gribētu piesaistīt arī valsts finansējumu.

Arī Liepājas pašvaldība seko līdzi situācijai, lai arī Liepājā stāvoklis nav bijis tik kritisks, kāds tas ir, piemēram, Valmierā, kur dzīvokli nevar ne nopirkt, ne izīrēt. Tieši tāpēc Valmieras pašvaldība iesaistījusies mājokļu jautājuma risināšanā, pērn uzbūvējot pirmos īres namus, un ir gatava būvēt vēl, jo dzīvokļi šajā pilsētā joprojām ir deficīts.

Vai Liepājā arī ir nepieciešamība pēc īres namu būvniecības, lai nerastos situācija, ka, attīstot ražošanu, izrādās, ka potenciālajiem uzņēmuma darbiniekiem nav, kur dzīvot? Vai tas ir ekonomiski izdevīgi? Tas ir jānoskaidro.

"Gribam piesaistīt pietiekami autoritatīvu pētnieku, lai kopīgi nonāktu pie labākā rezultāta," saka Tīdens, piebilstot, ka viņš personīgi gribētu, lai pašvaldība nejaucas tirgū, un, lai mājas labāk ceļ privātais uzņēmējs. Taču, ja tas nav iespējams, tad ir jāiesaistās pašvaldībai.

Arī domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, uzstājoties Tirdzniecības un rūpniecības kameras, bankas "Citadele", domes un Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas rīkotajā uzņēmēju dienā, kas aizvadītās nedēļas nogalē notika atpūtas un darījumu kompleksā "Libava", runāja par šo jautājumu, norādot: situācijā, kad Liepājā parādās vairāki jauni uzņēmumi, var rasties grūtības nodrošināt ar darbiniekus ar mājokļiem.