Koalīcijas padomes sēdē pirmdien panākta vienošanās, ka par Liepājas Universitātes (LiepU) rektora pienākumu izpildītāju tiks virzīta LLU profesore Irina Arhipova.

Viņa ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Informācijas tehnoloģiju fakultātes profesore. Par to žurnālistus informēja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Arhipova pagājušajā gadā bija viena no pretendentēm uz LLU rektora amatu, taču rektora amatā tika ievēlēta Irina Pilvere.

Jau ziņots, ka sarežģītās situācijas dēļ uz laiku tika atliktas Liepājas Universitātes rektora vēlēšanas.

Universitāte pašlaik ir diezgan sarežģītā finansiālā situācijā, tāpēc jaunajam rektoram jānāk ar ļoti skaidru redzējumu, kā uzlabot augstskolas saimniecisko darbību, iepriekš norādīja Liepājas Universitātes Padomnieku konventa priekšsēdētājs, Latvijas Organiskās sintēzes institūta Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Ivars Kalviņš. Viņš atzina, ka, noklausoties vienīgā rektora amata kandidāta Edgara Lāma prezentāciju, radās iespaids, ka pagaidām skaidra redzējuma par universitātes attīstību nav.

Ņemot vērā Padomnieku konventa ieteikumu, Liepājas Universitātes Satversmes sapulcē tika nolemts rektora vēlēšanas, kas bija plānotas 8.jūnijā, atlikt līdz rudenim.

"Tas nav vērsts ne pret Lāmu, ne pret kādu citu, bet ir vajadzīga programma," atzina Kalviņš. "Steiga nav labs padomnieks. Nedomāju, ka būtu pareizi uz ātru roku ievēlēt rektoru, kas kādu laiku vadītu šo "kuģi"."

Padomnieku konventu pēdējā laikā darot bažīgu Liepājas Universitātes finanšu situācija, atzina Kalviņš. Jaunajam rektoram ir jābūt skaidram redzējumam par to, kā uzlabot augstskolas saimniecisko darbu gan attiecībā uz saistībām un kredītiem, gan nekustamo īpašumu pārvaldīšanu, gan citām problēmām. "Jaunajam rektoram ir jānāk ar rīcībspējīgu programmu, saskaņojot to gan ar Liepājas domi, gan Izglītības un zinātnes ministriju," atzina Kalviņš