Pēc Liepājas domes 19.oktobra sēdes, kad tika apstiprināti saistošie noteikumi par jaunu pašvaldības nolikumu, sācies  pilsētas skolu nosaukumu maiņas process.

Par to, ka pašvaldība un arī lielākā daļa izglītības iestāžu vēlas mainīt skolu nosaukumus, portāls irliepaja.lv jau vēstīja. Tagad, kad spēkā stājies jaunais pašvaldības nolikums, ir jāuzsāk nosaukumu maiņu, jo nolikuma izpilde paredz pašvaldības administrācijā ietilpstošo institūciju nosaukumu maiņu, tostarp arī izglītības iestāžu.


Kā portāls uzzināja Izglītības pārvaldē, šobrīd tiek strādāts pie jauna katras izglītības iestādes nolikuma, un, kad skolas nolikums tiks apstiprināts domes sēdē, nosaukums būs oficiāli nomainīts. Pārvalde nevarēja pateikt, kad šis process tiks pabeigts, taču sola, ka tas notiks "pēc iespējas ātrāk", iespējams, ka jau šogad. Tiesa, ar domes lēmumu Izglītības pārvaldei dots laiks līdz 2024. gada 1. septembrim nodrošināt tās padotībā esošo iestāžu nolikumu aktualizēšanu, kā arī veikt nepieciešamās darbības, kas saistītas ar iestādes nosaukuma maiņu.

Kā teikts jaunajā pašvaldības nolikumā, pilsētas izglītības iestāžu nosaukumi turpmāk būs šādi:

Liepājas Ezerkrasta sākumskola;
Liepājas Centra sākumskola;
Liepājas Piemares pamatskola;
Liepājas Līvupes pamatskola – attīstības centrs;
Liepājas Valsts ģimnāzija;
Liepājas Liedaga vidusskola;
Liepājas Draudzīgā aicinājuma vidusskola;
Liepājas Raiņa vidusskola;
Liepājas Dzintara vidusskola;
Liepājas Rietumkrasta vidusskola;
Liepājas Jāņa Čakstes vidusskola;
Liepājas Oskara Kalpaka vidusskola;
Liepājas Karostas mūzikas skola.