Trešdien, 8.novembrī, pulksten 18 folkloras centrā "Namīns", Bāriņu ielā 32, notiks jau piektais sarunu vakars par tautas tradīcijām, uz kuru aicina folkloras pētniece Ieva Ančevska.

Šī sarunu vakara tēma – dzimtas spēks un mantojums latviešu tautas tradīcijā un mūsdienās.

Ieva Ančevska stāsta: "Dzīvē nereti nākas sastapties ar situācijām, kurās nojaušam, ka dzimtas pārstāvjus saista kādas neizskaidrojamas saites, ka vairākiem ģimenes locekļiem ir vienas un tās pašas spējas un potenciāls, kā arī pretēji – tās pašas slimības vai attiecību un uzvedības modeļi. Gan tautas tradīcijā, gan mūsdienu psiholoģijā rodami skaidrojumi, kā veidojas šis mantojums, kā pieņemt pozitīvo un atlaist nevēlamo."

Jau trīs gadus folkloras centrā "Namīns" notiek spēka dziesmu vakari, kuriem šogad reizi pa reizei pievienojas arī sarunu vakari par latviešu tautas tradīcijām. Paralēli turpinās arī ierastie spēka dziesmu vakari, nākamais – 15. novembrī pulksten 18. Dziesmu un sarunu vakari ir atvērti ikvienam latviešu tautas tradīciju interesentam, kas vēlas izprast un iedziļināties tradīcijā.  

Ieeja par ziedojumiem. Spēka dziesmu un sarunu vakarus par tautas tradīcijām īsteno Austras biedrība sadarbībā ar Kurzemes Humanitāro institūtu. Projekts tiek īstenots ar Liepājas pilsētas un Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu.