Valsts policija izbeigusi administratīvo lietu par 8.vidusskolas pagrabā esošajā sporta klubā izvietotajām videokamerām, bet skaidrības par pašu klubu joprojām nav.

Interesējoties, kā veicies ar administratīvo lietu, ko pērn septembrī pēc 8.vidusskolas direktores pienākumu izpildītājas iesnieguma uzsāka policija, portāls irliepaja.lv saņēma Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākās speciālistes sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madaras Šeršņovas atbildi, ka "lietvedība tika izbeigta, jo persona (kluba īpašnieks un treneris – irliepaja.lv), pret kuru šī lietvedība tika uzsākta, ir mirusi".

Par videokamerām tad nu būtu skaidrs, taču par pašu nelegālo sporta klubu gan ne. Kāpēc nelegālo? Tāpēc, ka Izglītības pārvaldei tā arī nav izdevies atrast līgumu, uz kuru pamatojoties skolas pagrabā esošās telpas būtu kādam iznomātas. Kā irliepaja.lv sacīja vicemērs Atis Deksnis, kaut kādi veci līgumi esot, jo šis klubs skolas telpās pastāv jau sen, bet tāda, kas būtu bijis aktuāls uz "doto brīdi" – nav. "Dotais brīdis" bija pērn augustā, pirms jaunā mācību gada sākuma, kad, pašvaldības komisijai ierodoties pieņemt skolas telpas, pagrabā nejauši tika atklāts faktiski nelegāls sporta klubs. Runa nav tikai par cīņas sporta zāli, bet arī ģērbtuvēm, dušām un pat saunu. Visas šīs telpas atrodas tieši 8.vidusskolas pagrabstāvā, nevis korpusā, kuru aizņem Kompleksā sporta skola un baseins.

Pēc Dekšņa teiktā, kad noskaidrojies, ka nav līguma, uz kuru pamatojoties klubs par šīm telpām, apkuri, elektrību, ūdeni būtu ar skolu norēķinājies (plus dīvainie apstākļi ar videokamerām ģērbtuvēs), tūlīt pat pieņemts lēmums kluba durvis slēgt līdz visu apstākļu noskaidrošanai.

Pēc kluba īpašnieka nāves šo mazo biznesu vēlējusies pārņemt viņa dzīvesbiedre, kas "uz doto brīdi" jau bija sākusi telpas izmantot, bet, kā sacīja Deksnis, pašvaldība ar fizisku personu nav varējusi nekādu sadarbību juridiski noformēt, un arī skolas administrācija izteikusi vēlmi telpas paturēt savām vajadzībām, tāpēc cīņas sporta klubs pamazām izvācot mantas, kas ir tā īpašumā.

Lai tiktu skaidrībā, Deksnim esot bijusi arī saruna ar 8.vidusskolas bijušo direktori Jevgēniju Mickēviču, kuras laikā cīņas sporta klubs bija sācis un turpināja nomāt telpas skolas pagrabā. Kaut kādu skaidrību vicemērs esot guvis, bet palikuši arī neatbildēti jautājumi.

"Skaidrs, ka ir jautājumi, kas varētu būt interesanti arī tiesībsargājošām instancēm," atzina Deksnis.