Ceturtdien, 22.oktobrī, 72 gadu vecumā mūžībā aizgājusi gleznotāja un zīmēšanas skolotāja Velga Gūtmane.

To portālam apstiprināja Velgas Gūtmanes dēls Dāvis Gūtmanis, atvadīšanās no mākslinieces paredzēta ceturtdien, 29.oktobrī, izvadīšana pulksten 14 no Centrālkapu kapličas. Mākslinieci apbedīs līdzās vīram, dzejniekam Olafam Gūtmanim.

Velga Gūtmane dzimusi 1943.gada 10.jūnijā Liepājā. Liepājnieku biogrāfiskajā vārdnīcā par viņu teikts: absolvējusi Liepājas Mākslas vidusskolas Dekoratīvās noformēšanas nodaļu. No 1960.gada piedalās Liepājas mākslinieku rīkotajās izstādēs. Ir bijušas vairākas personālizstādes Liepājā, Klaipēdā, Šveicē un darbi atrodas privātkolekcijās daudzās pasaules valstīs. Zīmēšanas skolotāja Liepājas bērnu mākslas skolā un bērnu mākslas studijā pie Katoļu privātskolas. 2002.gadā dibinājusi bērnu tēlotājas mākslas privāto studiju. Velgas Gūtmanes daiļrade: pasteļglezniecība, reliģiski motīvi, ainavas, reālistiskas un abstraktas kompozīcijas. Bieži vien dzīvesbiedra dzeja deva ierosmi jaunām mākslinieces gleznām.

Pirms mākslinieces pēdējās lielās jubilejas muzejpedagoģe Astra Dzērve rakstīja: "Velga Gūtmane savas darba gaitas sākusi kā kultūras nama vadītāja Gaviezē. Ilgāku laiku viņa strādājusi par mākslinieci noformētāju Liepājas kokapstrādes kombinātā “Baltija”, kur ne tikai veidoja dažu sērkociņu etiķešu dizainu, mālēja saukļus uz padomju laika svētku plakātiem, bet arī iepazinās ar savu topošo vīru Olafu, kurš tolaik kombinātā strādāja par ugunsdzēsēju.

Pagājušā gadsimta 80. gadu sākumā Velga Gūtmane mākslinieces pienākumus veikusi arī Liepājas galvenajā bibliotēkā un paralēli sākusi strādāt par skolotāju Liepājas Bērnu mākslas skolā. Daudzi, kuri mākslinieci pazīst, saka, ka skolotājas amats Velgai ir ļoti piemērots, jo viņa prot bērnus atraisīt, iedrošināt radošām izpausmēm un pats galvenais – viņa mīl bērnus.

Skolotājas karjeru māksliniece turpināja Liepājas Katoļu pamatskolā un savā privātajā zīmēšanas gleznošanas studijā. Velgas Gūtmanes audzēkņi daudzkārt ieguvuši galvenās balvas Liepājas pašvaldības rīkotajos Ziemassvētku apsveikumu kartiņu konkursos, rīkotas vairākas audzēkņu izstādes."

"Bērni savos darbos ir tik atraisīti un patiesi, ka pat lieli mākslinieki neko tādu atkārtot nav spējīgi,” teikusi māksliniece.