Korupcijas novēršanas un apkarošanas dienests aicinājis Saeimu sniegt informāciju, vai deputāte Ināra Mūrniece 11. Saeimas laikā konkrētā dienā bija izmantojusi parlamenta auto.

Mūrniece, kura nu jau nonākusi Saeimas priekšsēdētājas amatā, atbildē KNAB norāda, ka viņa izmantojusi dienesta automašīnu, jo kā politiķe, pildot dienesta pienākumus, devusies uz tiesu, kur bija uzaicināta kā lieciniece.

Liepājas tiesa skata krimināllietu, kurā partijas "Par dzimto valodu!" līderim Jevgēņijam Osipovam celta apsūdzība par valsts karoga zaimošanu. Osipovs 2013.gadā valsts svētku laikā sociālajā vietnē "Facebook" ierakstīja, ka viņa meita no skolas atnesusi sarkanbaltsarkanu "figņu". Lentītes skolēniem  dalītas Lāčplēša dienā, un viņš aizliedzis savam bērnam izmantot pie apģērba lentīti "puvušu asiņu krāsā". Osipova izteikumi izraisīja plašu nosodījumu sociālajos tīklos.

Kā norāda prokuratūra, ar šādu savu rīcību, minēto tekstu ievietojot tīmeklī vietnē, kas ir pieejama tūkstošiem reģistrēto lietotāju, Osipovs publiski zaimojis karogu kā Latvijas valsts simbolu, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe. Pēc apsūdzības izsniegšanas Osipovs savu vainu nozieguma izdarīšanā neatzina.

Deputāte atzīst, ka ar Saeimas auto ir devusies uz Liepājas tiesu, kur ticis skatīts jautājums par Jevgēņija Osipova nicinošo izteikšanos par sarkanbaltsarkanajām lentītēm. Mūrniece skaidro, ka par Osipova izteikumiem politiķes statusā vērsusies Drošības policijā (DP). Tas ticis darīts, izmantojot Saeimas deputāta veidlapu, liecības DP tika sniegtas parlamentā, un pavēste no tiesas tika saņemta uz Saeimas adresi.

Līdz ar to politiķe uzskata, ka ir rīkojusies saskaņā ar "Noteikumiem par kārtību, kādā Saeimas komisijas, frakcijas un deputāti izmanto Saeimas autobāzes transportu". Viņa uzsver, ka tajā laikā bija Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja un komisijas interešu lokā ir tādi jautājumi kā vārda brīvības robežas, naida runa un cieņa pret valsts likumiem. Līdz ar to viņa uz tiesu devusies arī kā komisijas priekšsēdētāja, nevis kā privātpersona.

Šodien Saeimas Prezidijs pilnvaroja Saeimas Kancelejas direktora vietnieku Valdi Ziemeli sniegt KNAB pieprasīto informāciju, iekļaujot Mūrnieces pausto skaidrojumu.

Šaubas, vai Mūrniece minētajā braucienā drīkstēja izmantot Saeimas automašīnu, publiski bija izteikuši apsūdzētā atbalstītāji.