Labs motorzāģis var būt liels palīgs ne tikai meža darbos, bet arī mājas vai vasarnīcas saimniecībā, kad jāpaveic kāds lielāks darbs. Bieži vien pirms motorzāģa iegādes var būt dažādi jautājumi, kāda vieda zāģi labāk izvēlēties, lai tas sniegtu maksimālo atdevi, tam būtu viegla apkope un tas būtu Jūsu maciņam draudzīgs. Apskatīsim trīs motorzāģu veidus, lai Jums būtu krietni vien vieglāk izdarīt izvēli.

Mūsdienās visas veida motorzāģi ir veidoti ļoti ergonomiski, lai tos būtu komfortabli ilgāku laiku turēt rokās un tie neradītu diskomfortu dažādās ķermeņa vietās.

Kā arī katra motorzāģa lietošanas reize var būt ērta, jo tie ir aprīkoti ar pretvibrācijas sistēmu, kas līdz ar to nodrošina lielāku komfortu, strādājot ar zāģi.

Elektriskais motorzāģis
Gluži kā jebkura cita veida motorzāģiem arī elektriskajam motorzāģim var būt dažāda zāģēšanas aktivitāte jeb jauda. Elektriskais zāģis attiecīgi darbojas ar elektrības padevi, kas iespējams kādu darbu veikšanu var ierobežot. Bet tieši tādēļ pirms motorzāģa iegādes ir jāveic vismaz neliela tirgus izpēte, lai saprastu, kurš modelis Jums būtu vispiemērotākais.

Visbiežāk elektriskā motorzāģa modeļiem pašrocīgi var veikt ķēdes spriegošanu bez īpašiem papildrīkiem, kas nodrošina to, ka pēc zāģa apkopes, Jūs varat uzreiz turpināt iecerētos darbus. Viens no vadošajiem elektrisko motorzāģu ražotājiem ir visiem labi zināma firma Makita.

Salīdzinot elektrisko motorzāģu cenas ar benzīna vai akumulatora, droši varam teikt, ka elektrisko motorzāģi ir iespējams iegādāties par krietni vien demokrātiskākām cenām. Strādājot ar elektrisko motorzāģi, Jums nav jāuztraucas par to, ka kādā brīdī darbs varētu apstāties, jo Jums nav nepieciešams ne benzīns, ne eļļa, lai darbs ritētu uz priekšu.

Benzīna motorzāģis

Benzīna motorzāģi visdrīzāk, ka izmantosiet, lai sagatavotu malkas krājumus ziemai vai veiktu kādu citu liela apjoma darbu, kuram līdz ar to ir nepieciešama arī liela jauda un atdeve.  Viens no lielākajiem benzīna motorzāģa plusiem ir tā mobilitāte jeb neierobežota pārvietošana, lai arī kādā vietā Jūs vēlētos strādāt. Bieži vien tas ir īpaši noderīgi tieši tad, ja vēlaties strādāt mežā, kur nav pieejama elektrības padeve. Benzīna zāģa jauda ir nesalīdzināma ar cita veida zāģiem, līdz ar to varat būt droši, ka šāda veida zāģis Jūs nepievils nevienā situācijā.

Strādājot ar elektrisko motorzāģi visdrīzāk, ka Jūs pārtrauksiet darbu, ja sāksies nokrišņi. Toties darbojoties ar benzīna motorzāģi, Jūs nevar iespaidot nekāda veida laikapstākļi, līdz ar to Jūs varēsiet pabeigt ieplānotos darbus.

Akumulatora zāģis


Lai apgrieztu kokus vai uzturēto to vainagu, sagatavotu kurināmo -  lielisks palīgs var būt motorzāģis ar akumulatoru.  To lietošana ir ļoti ērta un vienkārša, kas arī ir šī motorzāģa popularitātes noslēpums. Piedāvājumi akumulatora zāģiem mēdz būt dažādi. Iespējams zāģi iegādāties kopā ar akumulatoru, kā arī atsevišķi. Jāsaka, ka akumulatora uzlāde ir ļoti ātra, kas sniedz iespēju operatīvi atgriezties pie iesāktajiem darbiem. Akumulatori ir lādējami simtiem reižu, līdz ar to kalpošanas ilgums ir garš.

Vadošās firmas, kas ražo dažāda veida motorzāģus ir Stihl, Stiga, Bosch un citas. Gan no minētajiem, gan citiem ražotājiem motorzāģus var iegādāties e-veikalā 220.lv, kas rūpējas par to, lai katram pircējam būtu pieejams plašs izvēlas klāsts. Līdz ar to apmierinot ikviena pircēja vēlmes un prasības. Izvēlieties motorzāģi ne tikai pēc cenas, bet arī pēc tekstā minētajiem parametriem.