Otrdien, 10.martā, viesnīcas "Līva" ēkā Dzintara zālē žurnālistus uz preses konferenci bija aicinājuši koncertuzveduma "Es esmu Liepāja" veidotāji.

Vērienīgais uzvedums 20. un 21.martā ir tā veidotāju – producentu Maijas Kalniņas, Mārtiņa Gineiša (reklāmas un komunikāciju aģentūra "Addiction"), mūziķu Normunda Kalniņa, Jāņa Strazda un visu pārējo, ap simts dalībnieku – dāvana liepājniekiem Liepājas 390.dzimšanas dienā, pastāstīja Kalniņa.

Faktiski koncertuzveduma veidotāju ir vēl vairāk, pēc Gineiša teiktā – ap pusotrs tūkstotis liepājnieku un Liepājas skarto atsaukušies aicinājumam piedalīties tajā ar saviem darbiem – fotogrāfijām, zīmējumiem, dzejoļiem un literāriem sacerējumiem. 20 000 atsaukušies "Addiction" izveidotajai spēlei facebook.com "Kura Liepājas daļa esi tu?"

Tāpat virkne komponistu koncertuzvedumam ir radījuši desmit jaunas kompozīcijas, kas skanēs uzveduma pirmajā daļā, par kuras muzikālo vadītāju izraudzīts Normunds Kalniņš.

Uzveduma otrā daļa ir Jāņa Strazda ziņā, un tajā akcents likts uz Liepājai veltīto dziesmu "zelta fonda", repertuāra, kas radījis Liepājas tēlu – pateicoties tam savā laikā Liepājā nokļuvis un palicis arī pats Jānis Strazds, kurš nāk no Saldus puses. Viņš sola, ka koncertuzveduma otrā daļa nebūs "jauns divritenis", un sajūtas būs tās pašas, kādas savulaik "Liepājas dzintarā".
 
"Man bija prieks piedalīties tik jaudīgā notikumā," atzina Strazds, piebilstot, ka tieši tādas "labas un jaudīgas lietas, kam cilvēki seko", šodien visvairāk vajadzīgas Liepājai.

Abās koncertuzveduma daļās piedalās arī koris "Laiks", tāpat ar īpaši šim gadījumam iestudētu mūsdienīgu horeogrāfiju uzvedumu papildinās deju kolektīva "Rucavietis" priekšnesumi.

Nosaukt visus uzveduma intriģējošos priekšnesumus un dalībniekus nav iespējams, daudz labu piedāvājumu pat nācies atstāt "aiz kadra", atzina Kalniņa. Taču koncertuzveduma veidotājiem ir ticība un cerība, ka šis uzvedums "nebūs finišs, bet varbūt sākums".

Koncertuzveduma praktiskā sagatavošana, mēģinot gan Liepājā, gan Rīgā, sākusies pērnā gada maijā, bet ideja par šādu "Liepājas stāsta" izspēlēšanu Maijai Kalniņai dzimusi jau 2012.gadā, saskaroties ar tādu kā Liepājas identitātes krīzi, nespēju, pretrunām.

"Sāku domāt, kas tad īsti ir šī vieta? Radās ideja, ka pastāstīt par to varētu Liepāja pati – dažādas tās vietas, kā Pētertirgus, Karosta, Tramvaja tilts, Rožu laukums." (Mūziķis Edijs Šnipke, kurš ar savu dziesmu arī piedalās uzvedumā un bija klāt preses konferencē, neslēpa asaras, dzirdot tikai dažas rindas no šo vietu stāstiem.)

Atlicis vien gaidīt, kad uzradīsies vēl kāds, kurš ir gatavs iesaistīties šādā pasākumā, un pērn Maija Kalniņa to sagaidījusi, kādreizējā Liepājas dzimšanas dienas koncerta "Liepāja svin" producenta Mārtiņa Gineiša personā.

"Uzveduma mērķis ir atraisīt mūsos varēšanu, iedvesmot arhitektus, vides veidotāju, mūziķus, visus, kuri ir Liepāja," sacīja Kalniņa.

Pašiem uzveduma veidotājiem lielākais prieks un laime "bija redzēt, kā rada".

Tehniķi patlaban cītīgi meklējot, kā vislabāk iemūžināt "Es esmu Liepāja", jo tajā ieguldīts pārāk daudz darba un spēka, lai aprobežotos ar diviem koncertiem, atzina svētku veidotāji.

Koncertuzvedums plānots četru stundu garumā, tam būs divas daļas un pusstundu garš starpbrīdis.

Reizē ar koncertuzvedumu paredzēta arī Liepājas mūziķiem veltītās grāmatas "Saknes jau vējš neizplēš..." atvēršana.

Maija Kalniņastāsta par to, kā radās ideja koncertuzvedumam "Es esmu Liepāja":