Piektdien, 4.jūlijā, Liepājas Lutera baznīcas 80.gadadienas svinību ietvaros tika atklāts baznīcas muzejs ar unikālām vēstures liecībām par Lutera draudzes pirmsākumiem.

Muzeja ekspozīciju, kurā skatāmi materiāli par baznīcas tapšanu un Mārtiņa Lutera (1483.–1546.) dzīvi un darbiem, veidojusi un vēstures liecības apkopojusi Lutera draudzes bibliotekāre un jaunā muzeja Kā portālu informēja domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele, muzeja svinīgajā atklāšanā piedalījās arī domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis.

„Par vēsturi var runāt tikai tad, kad tā ir piedzīvota un pieredzēta, kad ir bijušas gan grūtības, kurām kopīgiem spēkiem jātiek pāri, gan prieka brīži, ar kuriem lepoties savas baznīcas sienās un arī ārpus tām. Par to tagad stāstīs šis Liepājas Lutera draudzes muzejs. Es varu tikai piekrist tiem, kuri saka, ka Lutera baznīca pārsteidz ar saviem kontrastiem. No ārpuses tā šķiet koku ieskauta, ēnaina un smagnēja, taču, sperot soli pāri slieksnim, pārsteidz ar savu gaišumu un vieglumu. Domāju, ka tas nav tikai dēļ baznīcas mūriem, gaismas spēlēm logu vitrāžās vai sienu krāsojuma – tas ir draudzes un cilvēku dēļ, kuri te ik dienu nāk ar savām idejām, savu kalpošanu, saviem gaišajiem darbiem un savām lūgšanām,” uzrunājot klātesošos, sacīja Vitkovskis.

Ikviens interesents muzeja ekspozīciju Liepājas Lutera baznīcā var apskatīt darba dienās un sestdienās no 11 līdz 15, svētdienās no 10 – 13, kā arī iepriekš piesakoties pa tālruni 29517103 (Vita Pētersone).

Jau vēstīts, ka svētku dievkalpojums notiks sestdien, 5.jūlijā, pulksten 10, to vadīs draudzes mācītājs Raitis Šēners. Pēc dievkalpojuma, pulksten 12.30, baznīcā svētku koncertā uzstāsies mūziķis Goran Gora.

Koncertam sekos sadraudzības mielasts Draudzes namā, bet svētki noslēgsies ar vakara lūgšanu plkst. 15.30.

Liepājas Lutera baznīcas pamatakmens ielikšana notika 1914.gadā, baznīca celta 20 gadu garumā un iesvētīta 1934.gada 8. jūlijā.