Ligita un Juris Reimaņi. Foto no Facebook.com.


Aprīļa sākumā sociālajā tīklā Facebook  Līgita Reimane, Liepājas Valsts tehnikuma Tekstila un skaistumkopšanas nodaļas ilggadējā pasniedzēja Ligita Reimane rakstīja: "Es lūdzu Jūsu palīdzību savam vīram Jurim Reimanim. Juris jau vairākus gadus cīnās ar ļaundabīgu audzēju – melanomu. Ārstu konsīlijs ir nozīmējis dārgu valsts neapmaksātu ārstniecību. Viena deva maksā 18 813,05 eiro un tādas ir nepieciešamas četras. Šodien Jurim ievadīja pirmo zāļu devu, kura tika apmaksāta no Jura ģimenes un fonda ziedot.lv līdzekļiem. Pēc trim nedēļām vajadzēs maksāt par nākamo devu. Būšu pateicīga par katru noziedoto eiro un dalīšanos ar šo lūgumu ziedot. Vislielākā pateicība tiem, kuri jau ir ziedojuši."


Pirms nepilniem pieciem gadiem Jura meita pamanīja viņam uz auss ļipiņas tumšu plankumu. Tas izrādījās ļaundabīgs ādas audzējs – melanoma. Tika uzsākta ārstēšana, sekoja operācija, kuras rezultātā Jurim nācās nooperēt ausi. Dažus gadus Juris pavadīja bez problēmām. Taču pirms gada atklājās, ka audzējs ir atgriezies un parādījušās metastāzes. Uzsāktā ārstēšana nav palīdzējusi, tādēļ ārstu konsīlijs šobrīd ir nozīmējis dārgu valsts neapmaksātu ārstniecību ar medikamantiem nivolumabum un ipilinumabum. Četras nepieciešamās devas kopumā izmaksā 75 252,20 eiro.


Juris ir dzimis, audzis un savu dzīvi pavadījis Liepājā. Ģimenē izaudzinātas divas meitas, sagaidīti trīs mazbērni. Juris ir inženieris ar 50 gadu stāžu, četrdesmit no tiem nostrādāti tekstilnozares uzņēmumā ''Lauma". Šobrīd viņš ir darbnīcu vadītājs Liepājas Valsts tehnikumā. Juris par sevi saka, ka viņam mierā grūti nosēdēt, tāpēc pēdējie gadi pavadīti atjaunojot lauku māju. Taču darbīgo vīru ir piemeklējusi smaga slimība.


Ziedot iespējams ŠEIT.