Liepājas pašvaldība aicina lielus un mazus piedalīties onkoloģisko slimību profilakses dienā "Aktīvs šodien, vesels rīt!", kas notiks 16 februārī no pulksten 12 līdz 16.30 LOC manēžā.

Pasākuma programma ir piemērota visām paaudzēm – visas dienas garumā ikviens interesents varēs apmeklēt speciālistu lekcijas, uztura meistarklases un dažādas fiziskās aktivitātes veselībai, emocionālam līdzsvaram un harmonijai, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina.

Visas aktivitātes ikvienam apmeklētājam būs pieejamas bez maksas. Pasākums norisināsies Pasaules vēža dienas kontekstā, ko februārī atzīmē visā pasaulē.

Pasākuma laikā apmeklētājus sagaida interesants un aktīvs saturs. Būs iespēja piedalīties uztura speciālistes Alises Kindzules lekcijā "Veselība virtuvē", kurā uztura speciāliste pastāstīs, kā ēst veselīgi un garšīgi. Ģeštaltterapeite Elīna Zelčāne aicinās uz diskusiju par veselību un sevis mīlestību, savukārt rezidente onkoloģijā un ķīmijterapijā Ļubova Blumberga stāstīs par onkoloģijas profilaksi ilgam mūžam.

Tāpat pasākuma laikā būs iespēja piedalīties praktiskās uztura meistarklasēs, kur būs iespēja apgūt veselīgas un gardas salātu, smūtiju un uzkodu receptes.

No pulksten 12.00 norisināsies arī dažādas fiziskās aktivitātes, kas piemērotas visiem vecumiem un sagatavotības līmeņiem. Manēžas labajā pusē Ģimeņu centra "Augam kopā" speciālisti aicina gan bērnus, gan vecākus uz kopīgu vingrošanu – jogu bērniem no 3 gadu vecuma līdz pat pusaudžu vecumam kopā ar vecākiem, kā arī atjaunojošu jogu pieaugušajiem muguras veselībai, iekšējam līdzsvaram un harmonijai. Savukārt manēžas kreisajā pusē notiks vingrošanas nodarbības senoriem, kuras vadīs sporta instruktore Kristīne Kleinšmite, kā arī vingrošanas sievietēm kopā ar fizioterapeiti Elīzi Kanderi-Salmiņu.

Ielu vingrošanas aktīvists un sporta skolotājs Gvido Šalms ir sagatavojis aktivitāti jauniešiem ar ielu vingrošanas elementiem, kā arī fizisku pārbaudījumu visām paaudzēm "Pārnesums". Tāpat ikviens apmeklētājs visu pasākuma laiku varēs pārbaudīt savus spēkus klinšu kāpšanas sienā, trenažieros, kopīgās stafetēs un volejbola laukumā.

Pilna pasākuma programma pieejama pašvaldības mājaslapā šeit.

Pasākuma apmeklētājus, kas nolēmuši piedalīties vingrošanas un sporta aktivitātēs, aicinām ģērbties ērtā apģērbā, ņemt līdzi sporta/maiņas apavus un vingrošanas paklājiņu, ja ir tāda iespēja.

Iepriekšēja pieteikšanās lekcijām, nodarbībām, meistarklasēm un volejbola laukuma izmantošanai, zvanot pa tālruni 25 404 241.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana. Fotoattēli var tikt izvietoti Liepājas pilsētas pašvaldības portālā www.liepaja.lv un pašvaldības sociālo tīklu facebook.com, twitter.com un instagram.com kontos.

Pasākums tiek finansēts Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" ietvaros.

Papildu informācija: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa, tālr.: 63 404 747, e-pasts: veseliba@liepaja.lv.