2019./2020. mācību gada II semestris panākumiem bagāts bija Liepājas Mūzikas mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) stīgu ansamblim "Amber Strings" (vadītāja Beata Zariņa-Blaščinska). Ar labiem rezultātiem starptautiskā konkursā startēja arī jaunie ģitāristi, portālu informēja LMMDV.

Februārī "Amber Strings" ieguva I vietu un ar savu uzstāšanos noslēdza Laureātu koncertu Lielajā Ģildē XI starptautiskajā konkursā "Uzlecošās zvaigznes", kas notika Rīgā Mihaila Kaziņika dienu ietvaros. Ansamblis saņēma ceļazīmi uz "World Championships of Performing Arts", kas notiks Losandželosā ASV.

Martā ansamblis ieguva I vietu starptautiskā konkursā,,Pēterburgas pavasaris", kas norisinājās Pēterburgā, Krievijā. Brauciena ietvaros ansamblis uzstājās Latvijas Republikas konsulātā, kur ar koncertu iepriecināja Pēterburgas latviešus un citus interesentus.

Aprīlī "Amber Strings" kļuva par absolūtajiem uzvarētājiem un ieguva konkursa "Grand Prix" IV starptautiskajā konkursā "Talented Kids" Baltkrievijā. Šogad konkurss norisinājās attālināti, ansamblis konkursā startēja ar diviem saviem Youtube kanālā publicētajiem ierakstiem. Augsto novērtējumu saņēma ieraksts "Variations on a Theme of Paganini by S. Aslamazyan",   arī otrs ieraksts nepalika bez atzinības – tika iegūta I vieta. Ansamblī "Amber Strings" kopā muzicē 12 LMMDV 1.–2. kursa un 8.–9. klases audzēkņi, lielākā daļa no viņiem kopā spēlē jau septiņus gadus.

Savukārt topošie ģitāristi mācību gada izskaņā attālināti piedalījās ikgadējā Andra Grīnberga Starptautiskajā ģitāristu konkursā "Kur tad tu nu biji". Kopumā konkursā piedalījās 62 jaunie ģitāristi no Itālijas, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Lietuvas un Latvijas.

LMMDV audzēknis Aleksandrs Rodionovs (sk. M.Kupčs) un Kristaps Vītols Vītoliņš (sk. A.Macpans) ieguva 2.vietu, bet Kristers Marģers Kātiņš (sk. M.Kupčs) un Gustavs Ostapenko (sk. Z.Ēķupe) ieguva 3.vietu.  Aleksandrs Rodionovs saņēma arī specbalvu par labāko obligātā skaņdarba izpildījumu.

Konkursa mērķis bija attīstīt latviešu ģitārspēles tradīcijas, popularizēt latviešu tautas un populārās mūzikas izmantošanu klasiskajā ģitārspēlē, kā arī attīstīt sadarbību starp skolām un pedagogiem.