Sagaidot leģendārās Melngaiļskolas 100 gadu jubileju, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) uzsāk akciju, kuras mērķis ir aicināt ikvienu iesaistīties, ziedojot vides objekta izveidei, kas godinās vienu no Liepājas mūzikas dzīves patriarhiem, Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas direktoru, pedagogu un diriģentu Valdi Vikmani, portālu informēja PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Plānots, ka bronzā atveidotais krūšu tēls atradīsies goda vietā – pie mūzikas vidusskolas ieejas Ausekļa ielā 11/15, Liepājā. Vides objekta autore ir tēlniece Monta Kurzemniece. Projekta iniciatori ir vairāki mūzikas vidusskolas absolventi ar pianistu un komponistu Uldi Marhileviču priekšgalā. Vides objekta izveidi koordinē LMMDV sadarbībā ar biedrību "Kurzemes Radošās industrijas attīstības centrs". Projekta kopējās izmaksas sastāda 34 975,05 eiro. No šīs summas aptuveni trešdaļu jau ir nosegusi LMMDV, taču nepieciešami papildu līdzekļi, lai projektu īstenotu līdz galam.

"Bez Valda Vikmaņa nav iedomāja skolas mūzikas vēsture un arī Latvijas mūzikas vēsture. Tāpēc, gatavojoties skolas simtgadei, pievērsu īpašu uzmanību tam, kādas liecības atgādina par Valda Vikmaņa devumu un ieguldījumu. Sapratu, ka pašlaik nav nekā, kas godinātu šo izcilo cilvēku. Kopā ar skolas laikabiedriem pārrunājām un uzreiz vienojāmies, ka tagad ir īstais brīdis, lai situāciju labotu. Arī skolas vadība nekavējoties atbalstīja ieceri, un esam jau tikuši tik tālu, ka ir izveidots krūšutēla makets, taču tā izgatavošanai un uzstādīšanai līdzekļu pietrūkst. Sabiedrības iesaiste ir ļoti būtiska, tāpēc aicinu atbalstīt ieceri, lai jubilejas gada ietvaros pie mūzikas skolas ēkas Ausekļa ielā varam uzstādīt izcilā diriģenta krūšutēlu," aicina idejas iniciators Uldis Marhilevičs.

"Vēstures godināšana un cieņas izrādīšana personībām, kas to ir pelnījušas visvairāk, tā ir mūsu sabiedrības atbildība. Ja mēs to neizdarīsim tieši tagad, tad, kurš to izdarīs un kad?" papildina LMMDV direktore Inga Auziņa.

Ikviens liepājnieks, Liepājas skartais vai mūzikas dzīves cienītājs aicināts iesaistīties un palīdzēt iemūžināt Valda Vikmaņa piemiņu, ziedojot vides objekta izveidei. To var izdarīt, pārskaitot ziedojuma summu uz PIKC "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola" ziedojumu kontu.

Rekvizīti:
PIKC "LIEPĀJAS MŪZIKAS, MĀKSLAS UN DIZAINA VIDUSSKOLA"
REĢISTRĀCIJAS NR. 90010944679
KONTA NUMURS: LV88TREL722069000600B
VALSTS KASE TRELLV22XXX


Maksājuma mērķis: Ziedojums vides objekta Valda Vikmaņa piemiņai izveidei.
Ziedotāju vārdi (bet ne summas) tiks publicēti Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas tīmekļa vietnē. Ja kāds vēlas veikt anonīmu ziedojumu, lūdzam to norādīt pie maksājuma mērķa.

V. Vikmaņa krūšu tēla izveide ir tikai neliela daļa no aktivitāšu kopuma, kas šogad tiek īstenotas, atzīmējot Melngaiļskolas 100 gadu jubileju un Mākslas vidusskolas 95 gadu jubileju. Centrālais kopīgais notikums plānots 8. jūlijā, kad uz vērienīgu salidojumu gan skolas telpās, gan atjaunotajā koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" pulcēsies skolu absolventi, bijušie un esošie darbinieki.