Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) deviņām skolām piešķīrusi statusu "Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2015".

 Kā aģentūru BNS informēja LIZDA pārstāve Dita Kalniņa, konkursā piedalījās 23 izglītības iestādes, kurās viesojās žūrija, lai novērtētu pedagogu sociālo drošību un darba koplīgumu, darba organizāciju, infrastruktūru, darba kvalitātes veicināšanu un personīgās izaugsmes iespējas, darba drošību, aizsardzību, mikroklimatu un savstarpējās attiecības, reputāciju, atalgojumu.

Arodbiedrība statusu "Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2015" piešķīra Liepājas PII "Liepiņa", Krimuldas PII, Lizuma vidusskolai, Pumpuru vidusskolai, Rojas vidusskolai, Saldus PII "Pasaciņa", Stalbes vidusskolai, Zemgales vidusskolai un Zvejniekciema vidusskolai.

LIZDA atzinību un pateicību par dalību konkursā izteikusi arī pirmsskolas izglītības iestādei "Dzintariņš".

Savukārt UNESCO Latvijas Nacionālā komisija pasniegusi īpašu balvu Madlienas vidusskolai.

Konkursa uzvarētājus noteica žūrija, ņemot vērā darba devēja pašvērtējumu un ekspertu atzinumu pēc vizītēm un konkrētiem kritērijiem. Par pedagogiem draudzīgu var uzskatīt izglītības iestādi, kurā izveidota sakārtota sociālā, fiziskā un informatīvā vide.

LIZDA konkursa mērķis – veidot darba devēju lielāku izpratni par cienīgiem darba apstākļiem pedagogiem un veicināt darba vides pilnveidi, lai tā kvalitatīvi nodrošinātu pedagogu profesionālo darbību un apmierinātu sabiedrības vajadzības pēc kvalitatīvas izglītības.