Divus mēnešus pēc pamatakmens likšanas, kad manēža jau ieguvusi savu apveidu un uzbūvēts ēkas augstākais punkts, 26.maijā Liepājas manēžai tika atzīmēti Spāru svētki.

Svinīgajā pasākumā piedalījās Liepājas domes vadība, UPB valdes priekšsēdētājs Dainis Bērziņš, Latvijas florbola savienības priekšsēdētājs Ilvis Pētersons, Liepājas Olimpiskā centra valdes priekšsēdētājs Gatis Griezītis, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas skolēni, skolotāji, būvnieki un citi interesenti, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

Sagaidot Spāru svētku viesus, būvnieki pie manēžas augstākā punkta bija piestiprinājuši ozola lapu vainagu, tādejādi simbolizējot drošību jaunajai ēkai un apliecinot labas savstarpējās attiecības starp mājas saimniekiem un celtniekiem. Tāpat arī blakus esošās skolas – Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas – direktore skolas vārdā būvniekiem pasniedza skolēnu darinātu vainagu, kurā ievīti katras klases vēlējumi topošajai manēžai. Kā apliecināja skolas direktore, skolēni var novērot, kā vieglatlētikas manēža, kur turpmāk notiks arī skolas sporta stundas, mainās ne tikai pa dienām, bet pat pa stundām.

 "Tikai nepilni divi mēneši ir pagājuši kopš tikāmies, lai šajā būvbedrē ieliktu pamatakmeni jaunajai vieglatlētikas manēžai, bet šodien, pateicoties būvnieku uzcītīgajam darbam, varam jau svinēt spāru svētkus un apjaust jaunās manēžas apmērus," norādīja UPB valdes priekšsēdētājs Dainis Bērziņš un apliecināja, ka visi darbi notiek pēc grafika.

Lai atzīmētu Spāru svētkus, muzikālus un deju priekšnesumus bija sagatavojuši Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas skolēni, tāpat arī par īpašu spēka šovu parūpējās Liepājas ielu vingrotāji, iesaistot arī skolēnus.

Kā iepriekš ziņots, topošās Liepājas Olimpiskā centra vieglatlētikas manēžas projekts izstrādāts pēc Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas noteiktajiem standartiem, kā arī pielāgotām telpām sportistu internātam. Manēža paredzēta izglītības iestāžu audzēkņu un sporta klubos iesaistīto personu treniņprocesa apstākļu uzlabošanai, kā arī tā paplašinās iespējas rīkot starptautiska līmeņa sporta sacensības Liepājā.

Papildus vieglatlētikas manēžai tiks būvēta arī četrstāvu ēka, kurā atradīsies ģērbtuves un apmeklētāju centrs, ēdnīca gan skolēniem, gan manēžas apmeklētājiem ar virtuvi un ēdamzāli, mācību klases, manēžas un Sporta spēļu skolas administrācijas kabineti, bibliotēka un sportistu internāts.

Projekta "Liepājas vieglatlētikas manēžas būvniecība"" būvniecības izmaksas kopsummā ir 7 048 478,49 eiro. Valsts finansējums 3 585 625,00 un pašvaldības finansējums 3 462 853,49 eiro.

Pēc iepirkuma konkursa noslēgšanās līguma slēgšanas tiesības par manēžas būvniecību piešķirtas AS "UPB".