Otrdien Liepājas Universitātē notika Satversmes sapulce. Pirmo reizi universitātē ar Senāta lēmumu ir piešķirti emeritus rektoru un profesoru goda nosaukumi.

Satversmes sēdē tika godināti pirmie Liepājas Universitātes emeritus nosaukuma saņēmēji – bijušais rektors profesors Kārlis Dobelis, bijusī rektore profesore Gunta Smiltniece, profesore Daina Lieģeniece un mākslinieks, profesors Aldis Kļaviņš.

Pasniedzot emeritus rektoru un profesoru diplomus, Senāta priekšsēdētāja Zanda Gūtmane teica: "Ar šo mēs izrādām cieņu un atzinību cilvēkiem, kuru ieguldījums augstskolas attīstībā ir nenovērtējams." Bijušais Liepājas Universitātes rektors Kārlis Dobelis atzina: "Man bija tas gods vadīt augstskolu no 1991. līdz 2001. gadam. Tas bija grūts, bet cerību raisošs laiks – mēs būvējām savu valsti un savu augstskolu."

Emeritus nosaukums ir augstākais, ko piešķir akadēmiskajam zinātniskajam personālam par īpašu ieguldījumu augstākajā izglītībā, informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.