Elektroenerģijas cenu pieauguma dēļ uzņēmums "Liepājas ūdens" pērnā gada nogalē kārtējo reizi bija spiests pārskatīt savus tarifus, un jau 1.decembrī ūdensapgādes cena pieauga no 0,81 eiro par kubikmetru uz 0,90. Ar šā gada 1.maiju tarifs pieaugs vēl, un ūdens maksās 0,99 eiro kubikmetrā. Taču, ja gada laikā, kā prognozēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks, īstenosies SIA "Eipu" plāns par dzeramā ūdens eksportu apjomos, kas līdzvērtīgi liepājnieku gada laikā patērētājam ūdens daudzumam, vai ir cerība, ka maksa par dzeramo ūdeni liepājniekiem varētu samazināties?

Portāls irliepaja.lv šo jautājumu uzdeva SIA "Liepājas ūdens" valdes priekšsēdētājam Andim Dejus. Atbilde, ko viņš varēja sniegt šobrīd, ir sekojoša:

"Jau sākotnēji, uzsākot pārrunas ar topošā ūdenstermināļa projekta virzītājiem, izvērtējām mūsu uzņēmuma gan tehniskās, gan ūdens resursu iespējas. Esam atbildīgi, tāpēc šiem jautājumiem pievērsāmies nopietni. Kā jau zināms, ūdens patēriņš Liepājā 20 gadu laikā ir sarucis vismaz uz pusi, tāpēc droši var teikt, ka pieejamais ūdens resurss ir pietiekams, lai nodrošinātu šo pieprasījumu. Tāpat esam veikuši arī vairākus uzlabojumus, lai nodrošinātu ūdensapgādes tīklu stabilu darbību visā pilsētā.
 

Ņemot vērā šos izvērtētos riskus,

projekta virzītājiem esam noteikuši tādas prasības, lai netiktu pārsniegti atļautie dzeramā ūdens ieguves limiti

no ūdensgūtvēm un netiktu pasliktināta dzeramā ūdens kvalitāte.
 

Runājot par ūdens tarifu, jāatceras, ka SIA "Liepājas ūdens" sniedz sabiedriskos ūdenssaimniecības pakalpojumus Liepājas pilsētā, ievērojot normatīvo aktu prasības attiecībā uz dzeramā ūdens nodrošinājumu un kvalitāti. Dzeramā ūdens tarifu nosaka Sabiedrisko pakalpojumu regulators ar savu lēmumu.

Jebkuram mūsu abonentam, arī šī projekta virzītājiem, tarifs ir vienāds.
 

Šobrīd ir pāragri runāt par iespējamām tarifa maiņām vai prognozēt nākotni.  Konkrēti ūdens ņemšanas apjomi vēl nav zināmi, ir tikai iespējamās prognozes".
 

Andis Dejus sola noteikti vēlreiz atgriezties pie uzdotā jautājuma, "kad situācija un apstākļi jau būs citi".


Portāls irliepaja.lv pērn janvārī jau vēstīja, ka Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas valde nolēma uz 30 gadiem slēgt apbūves tiesību līgumu ar SIA "Eipu", atbalstot uzņēmuma vēlmi attīstīt ūdens termināļa projektu O.Kalpaka ielā 117 un 123. SIA "Eipu" vienīgais valdes loceklis ir Krists Griģis, tas reģistrēts 2018. gada decembrī Jaunajā ostmalā 1, adresē, kur reģistrēts arī Griģiem piederošais uzņēmums SIA "Bātas avots".

Kopš 2021. gada februāra SIA "Eipu" 100% īpašnieks ir Kiprā reģistrēts uzņēmums "LIFEBLNC Limited", kura patiesā labuma guvējs ir Kipras Republikas pilsonis Chrysanthou Chrysanthos.