Sestdien, 7.martā, no pulksten 11 līdz 18 tirdzniecības centrā "Domina Shopping", Rīgā, norisināsies izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras organizētais skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš "Cits bazārs", kurā piedalīsies arī skolēni no vairākām Liepājas vispārizglītojošajām skolām un piedāvās iegādāties pašu ražotās lietas, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Skolēnu mācību tirdziņā piedalīsies dalībnieki no Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas, kas tirgos pašu veidotas dāvanas un apsveikumus dažādos svētkos, kā arī īpaši veidoto "Bio Kiko" – orhidejām, krūmaugiem un sukulentiem paredzēto mēslojumu no trušu spirām. Liepājas Katoļu pamatskolas audzēkņi pārdos "Eco Picks" – ģitāras mediatorus, kas veidoti no pārstrādātas plastmasas, tāpat varēs iegādāties arī Katoļu pamatskolas bērnu veidotās "Eko desas" jeb spēli, kas darināta no dabīgiem materiāliem, tāpat šīs skolas skolēni piedāvās iegādāties pašu veidotā zīmola "TachEko" radītos otrreizējas izmantošanas iepirkumu maisiņus.

Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas bērni radījuši "HappyStop"  – dažādus blociņus un tamborētus atslēgu piekariņus, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas jaunieši izveidojuši zīmolu "Lovely crafts"– adītus un tamborētus aksesuārus, dzīvnieku aksesuārus un interjera preces, kā arī radījuši zīmolu "MDdesign"– tilla auduma svārkus ar mežģīni, kā arī mežģīņu aksesuārus un maisiņus produktu pārnēsāšanai "Snackbag". Liepājas Centra sākumskolas bērni piedāvās iegādāsies simboliskus pilsētas suvenīrus.

Pasākuma ietvaros pieredzējusi profesionāļu, uzņēmēju un akadēmisko spēku komanda jaunos uzņēmumus vērtēs un apbalvos 7 nominācijās — Sociāli atbildīgs uzņēmums, Inovatīva biznesa ideja, Labākais stends/zīmols, Labākā pārdošanas komanda, Komerciālākais produkts, Sociālo mediju komunikācija un Uz zināšanām balstīts produkts.

Skolēnu mācību uzņēmumu Latvijas mēroga pasākums "Cits Bazārs" tiek īstenots LIAA projekta "Inovāciju motivācijas programma" ietvaros.

Liepājas skolēnu radītās lietas varēs iegādāties arī Liepājā notiekošajā skolēnu uzņēmumu tirdziņā, kas sadarbībā ar Liepājas Valsts tehnikumu norisināsies 4. aprīlī tirdzniecības namā "Kurzeme".