"Liepājas partija" sestdien ikgadējā kongresā nolēma izstāties no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un iesaistīties jaunā politisko partiju apvienībā "Apvienotais saraksts – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija", aģentūru LETA informēja partijas pārstāvji.

Lēmumu izstāties no ZZS kongresa 80 delegāti pieņēma vienbalsīgi bez debatēm. Runājot par nepieciešamību izstāties no ZZS, "Liepājas partijas" priekšsēdētājs Uldis Sesks skaidroja, ka laika gaitā situācija ir mainījusies un patlaban ir jāpieņem jauns lēmums.

Lemjot par iesaistīšanos jaunā politisko partiju apvienībā, "Liepājas partijas" biedrs Artis Mažeiks (LP) vaicāja, kurš būs jaunās apvienības līderis. Uzņēmējs Uldis Pīlēns, kurš ir jaunās apvienības idejas autors, skaidroja, ka katrs politiskais spēks un viņa dibinātā biedrība izvirzīs labāko līdera kandidātu.

"Debatēs izvēlēsimies spēcīgāko līderi, lai gan jāņem vērā, ka esošajā situācijā būs jābūt sintēzei, jo viens pats līderis šodien vairs nav cīnītājs. Labākajiem cilvēkiem būs jābūt labākajās vietās," uzsvēra Pīlēns, atklājot, ka viņš ir uzņēmies menedžmenta atbildību par jauno politisko apvienību.

Pīlēns informēja, ka biedrība tiks dibināta 29.jūnijā, lai iesaistītu bezpartejiskus profesionāļus. Biedrību dibinās uz terminētu laiku – četriem gadiem, kuros Latvijai vajadzētu pārvarēt krīzi. Biedrību dibinās 14–15 cilvēki, kuri katrs savā nozarē esot autoritātes. Biedrības dibinātāji par to katrs paziņos individuāli. Pīlēns atklāja, ka vien no dibinātājiem un biedrības vadītājiem ir viņš pats, otrs, kas jau ir paziņojis par biedrības dibināšanu, ir Valsts policijas koledžas pasniedzējs un bijušais policijas priekšnieks Artis Velšs.

Biedrības biedri varēs būt gan fiziskas, gan juridiskas personas, kā arī profesionālās kopas. "Biedrības uzdevums būs "dod antibiotiku devu" valsts atveseļošanai četros gados," teica Pīlēns.

Viņš skaidroja, ka biedrības biedri varēs startēt gan Saeimas vēlēšanās, gan būt eksperti. Krīzē esot svarīgi, lai notiktu diskusija ar politiskajiem spēkiem, kuriem ir līdzīgas vērtības. Svarīgi būtu jau līdz Saeimas vēlēšanām panākt vienošanos par risinājumiem drošības, enerģētikas un sociālajiem jautājumiem, piebilda Pīlēns.

Kā vēstīts, LZP un LRA jau ir pieņēmušas lēmumu pievienoties apvienotajam sarakstam 14.Saeimas vēlēšanām.

Maijā tika paziņots par LZP, LRA, LP un Pīlēna vēl topošās biedrības veidoto jauno politisko platformu.