Bērnu un jauniešu biedrība "Liepājas Jaunie vanagi" šogad svin 25 gadu jubileju. Šajās dienās tika noslēgts programmas "Erasmus Plus"  projekts "Youth for kids" ("Jaunieši bērniem").

Tā laikā 12 brīvprātīgie no dažādām Eiropas valstīm strādāja ar bērniem vasaras nodarbībās, organizējot brīvā laika aktivitātes.

Atskatoties uz padarīto, ar gandarījumu var sacīt, ka projekts izdevās, informē biedrības "Liepājas Jaunie vanagi" ārlietu sekretārs Žigimants Krēsliņš.

Nepilnu divu mēnešu laikā nodarbības ir apmeklējuši 265 bērni, kas caur smiekliem un aktivitātēm uzzināja daudz ko jaunu par dažādām valstīm, iepazina jaunus cilvēkus un ieguva jaunus draugus. Šķiroties asaras acīs bija ne tikai bērniem, bet arī brīvprātīgajiem. Daudzi atzina, ka šī bija viena no labākajām pieredzēm, un labākais variants kā pavadīt vasaru.

Atvadoties jaunieši teica, ka Liepāja ir vieta, kur dzīvo ģimenes un gados veci cilvēki. Tā ir klusa vieta, kur nav izklaides iespējas jauniešiem. Liepāja esot skaista, klusa pilsēta, ar lielāko dārgumu – jūru. Viņi atzina, ka tā noteikti ir vieta kur atgriezties.

Taču vasara ar šo brīvprātīgo aizbraukšanu nav beigusies. Nākamā programmas "Erasmus Plus" projekta "Youth for youth" ("Jaunieši jauniešiem") ietvaros, Latvijā ir ieradušies 12 brīvprātīgie no Grieķijas, Spānijas, Francijas, Portugāles un Slovēnijas, kas līdz pat septembra vidum, darbosies organizējot aktivitātes dažādām vecuma grupām.

Šie jaunieši vadīs ne tikai dienas nodarbībās, bet arī diennakts nometni no 13.–19.augustam Bernātos, kā arī sākot ar septembra mēnesi vadīs saliedēšanās nodarbības skolu klasēm, uz kurām jau ir sākusies klašu pieteikšanās.

Pirmie iespaidi jauniešiem ir ļoti pozitīvi gan par gaidāmo darbu, gan par Latviju kopumā. Portugāļu brīvprātīgie joko, ka mēģinājuši aizbēgt no karstās Portugāles vasaras, bet nonākuši vēl karstākā Latvijā. Un tas šobrīd ir lielākais pārsteigums. Pārsteigums ir arī Latvijas cilvēki, kas izrādījušies ļoti atvērti un izpalīdzīgi, palīdzot gan apjukušajiem iebraucējiem, gan izlīdzot ar transportu un iepazīstinot ar kāzu tradīcijām. Jaunieši jau ir paviesojušies pie folkloras kopas "Atštaukas", kur no sirds izsmējās un izdejojās latviešu tradicionālās dejas. Kā arī, jaunieši jau ir iepazinuši Liepāju caur ekskursiju, gida pavadībā. Un tas viss tikai pirmajā nedēļā!