Pilsētas ielās te šur, te tur redzami aktīvi rakšanas darbi, kas saistīti gan siltumtrašu remontu, gan jaunu trašu izbūvi. Liepājnieku interese par centralizēto siltumapgādi pieaug.


SIA "Liepājas enerģija" valdes priekšsēdētājs Jānis Jansons:


Vēl turpinās uzņēmumam "Liepājas enerģija" aktīvā remontu sezona, taču lielākā daļa no plānotajiem darbiem, centralizētājai siltumapgādes sistēmai pievienojot jaunus klientus, ir jau paveikti, arī katliekārtu remontdarbi norit pēc grafika. Līdz remontu sezonas beigām darāmo darbu vēl ir pietiekami daudz, tāpēc turpinām aktīvi strādāt.

Uzņēmuma budžeta ietvaros šogad tiks izbūvētas centralizētās siltumtrases 1400 metru garumā dažādos pilsētas mikrorajonos, pieslēdzot 22 jaunus klientus ar kopējo plānoto slodzi 3,50 MW. No minētā darba apjoma lielākā daļa ir jau paveikta. Šobrīd centralizētās siltumtrases izbūves darbi vēl norit Krišjāņa Valdemāra ielā, Kuģinieku ielā un Jaunajā ielā, pēc tam sekos darbi 1905. gada ielā un Graudu ielā".

Kā informēja Jansons, uzņēmums ir gatavs jaunajai apkures sezonai, ir noslēgti 11 līgumi ar šķeldas piegādātājiem, kā arī līgums ar uzņēmumu "Elenger" par dabasgāzes piegādi.

"Varam nomierināt mūsu klientus, ka uzņēmumam ir vairāki scenāriji, kā rīkoties apkures sezonā, lai ikviens klients saņemtu nepārtrauktu siltuma pakalpojumu".

"Liepājas enerģija" aicina savus klientus savlaicīgi gatavoties apkures sezonai, veicot energoefektivitātes pasākumus, tostarp, iekārtu tehniskās pārbaudes.


"Kā ik gadu, gatavojoties jaunajai apkures sezonai, aicinām klientus veikt avansa iemaksas, lai ziemas mēnešos būtu vieglāk norēķināties par patērēto siltumenerģiju. Šāda prakse uzņēmumā nav nekas jauns, arī līdz šim vairāki klienti ir izvēlējušies veikt avansa maksājumus un tas ir veiksmīgs sadarbības modelis," saka Jansons.


Jauno siltumenerģijas tarifa projektu šobrīd turpina izskatīt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Plānots, ka tuvākajās nedēļās būs zināms jaunais tarifs centralizētās siltumapgādes pakalpojumam Liepājā. Jaunais tarifs katru mēnesi būs mainīgs atkarībā no gāzes cenas. Ar uzņēmuma sagatavoto un iesniegto tarifa projektu var iepazīties uzņēmuma mājaslapā liepajasenergija.lv un SPRK mājaslapā.

SIA "Liepājas enerģija" klienti:
630 – daudzīvokļu dzīvojamās mājas;
234 – privātmājas;
107 – valsts un pašvaldības iestādes;
168 – komercobjekti.

Kopā 1139 objekti (uz 26.08.2022)