Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Liepājas filiālē nav novērots darba meklētāju skaita pieaugums, kas varētu būt saistīts ar darba zaudēšanu, piemēram, tūrisma  jomā, covid – 19 izraisītās krīzes dēļ, portālam irliepaja.lv atzina filiāles vadītāja Dace Baumane.


"Pagaidām arī neviens darba devējs nav sazinājies ar mums un ziņojis par darbinieku atlaišanu," sacīja Baumane.


NVA jau pirmdien paziņoja, ka valstī izsludinātās ārkārtas situācijas dēļ saziņa ar klientiem laikā līdz 14. aprīlim NVA notiks attālināti, atcelti arī iepriekš izsludinātie pasākumi, kas paredz vairāku cilvēku pulcēšanos.


Liepājas filiālē atvērtas ir ēkas Graudu ielā 50 galvenās durvis, aiz kurām atrodas galds ar anketām, kas cilvēkiem pašiem jāaizpilda un jāatstāj pastkastē. Turpat atrodami telefona numuri, uz kuriem var zvanīt, ja rodas grūtības aizpildīt anketas. Tieša saskare ar NVA filiāles darbiniekiem ir izslēgta.


Bezdarbniekiem un darba meklētājiem, kuriem klātienes vizīte NVA ir bijusi ieplānota līdz 14. aprīlim, NVA filiālē būs jāierodas saskaņā ar grafiku, iepriekš noteiktajā laikā (mainās tikai datums). Ieplānotā apmeklējuma laiku varēs redzēt arī savā profilā CV un vakanču portālā. Savukārt iesniegumi par bezdarbnieka vai darba meklētāja statusa piešķiršanu tiks pieņemti tikai neklātienē.


NVA aicina klientus ārkārtas situācijas laikā izmantot elektroniskos pakalpojumus NVA tīmekļvietnē.


NVA mājaslapā pa solim izskaidrots, kā elektroniski iesniegt pieteikumu bezdarbnieka vai darba meklētāja statusa piešķiršanai NVA CV un vakanču portālā.


Visa informācija NVA mājaslapā.