Mobilā interneta lietošana Latvijas reģionos augusi līdz pat divām reizēm straujāk nekā Rīgā un tās apkārtnē. Liepājā interneta lietošana mobilajās ierīcēs pieaugusi sešas reizes.

Kā informē "Amigo" sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Kupše, "Amigo" lietotājiem no 2014.gada marta līdz 2015.gada martām, salīdzinot ar iepriekšējiem 12 mēnešiem, tā augusi par 618%, savukārt Kurzemē kopumā fiksēts 444% kāpums mobilo datu patēriņā.

Kurzemes reģionā visaktīvākie mobilā interneta pakalpojumu apguvēji mīt Vaiņodes, Ventspils un Aizputes novados. Bet starp visiem reģioniem visstraujākā izaugsme mobilā interneta lietošanā ir Latgalē, kur novērots pat septiņkārtīgs mobilo datu patēriņa pieaugums.

Arī Rīgā un tās apkārtnē vērojams mobilo datu patēriņa pieaugums 378% apmērā. Tomēr kopumā izaugsme ir būtiski mazāka nekā reģionos, kur līdz ar sakaru tīkla modernizāciju visstraujāk pieaug interneta pakalpojumu izmantošanas popularitāte, apsteidzot ierastos balss un SMS pakalpojumus. Straujš datu patēriņa pieaugums fiksēts arī Vidzemē un Zemgalē – gada laikā vairāk nekā pieckārt jeb attiecīgi par 540% un 535%. Vien kopējā patērēto datu apjoma ziņā līderis joprojām ir Rīgas reģions, kur vērojams gandrīz tikpat liels izlietoto megabaitu skaits kā pārējos reģionos kopā.

“Mobilā interneta patēriņu kopumā veicina arvien plašāka viedtālruņu pieejamība. Tā rezultātā arvien biežāk viedtālrunis kļūst par pirmo mobilo tālruni bērniem, tāpat vecāka gadu gājuma cilvēki tos biežāk izmanto, lai iepazītu jaunas saziņas iespējas. Savukārt straujo reģionu izaugsmi mobilā interneta apgūšanā galvenokārt virza sakaru tīkla modernizācija ar 4G datu pārraides tehnoloģijām, kas tagad pieejamas arī "Amigo" tīklā. Tas ar mobilo ierīču starpniecību ļauj piedāvāt interneta pakalpojumus, kas dažviet pat pārspēj tradicionālo interneta pieslēgumu jaudu un kvalitāti, un tas ir īpaši aktuāls jautājums reģionos,” skaidro "Amigo" vadītājs Artūrs Freimanis.
Mobilo ierīču lietotāji interneta pieslēgumu visbiežāk izmanto interneta mājas lapu aplūkošanai, kā arī dažādu aplikāciju darbināšanai. Populārākās ir tās, kas bagātina vai pat ļauj aizstāt ierasto sazvanīšanos vai SMS sūtīšanu, piemēram, Whatsapp, Facebook, Draugiem.lv un e-pasts telefonā.
Jārēķinās gan, ka šādu aplikāciju izmantošana bieži saistās arī ar dažādu foto un video failu pārsūtīšanu, kas paaugstina prasības attiecībā uz interneta ātrumu un kvalitāti. Tāpēc arī "Amigo", pateicoties sadarbībai ar LMT tīklu un tajā veiktajai modernizācijai, saviem lietotājiem nodrošina jaunākās paaudzes 4G mobilo internetu ar Latvijā plašāko tīkla pārklājumu.
Par "Amigo"
"Amigo" ir mobilo sakaru operators ģimenēm, kas piedāvā vienkāršus un pieejamus risinājumus saziņai, lai ikviena Latvijas ģimene varētu veidot un uzturēt ciešas attiecības ar savējiem.  "Amigo" izmanto plašo LMT tīkla pārklājumu, piedāvājot atbilstošākos telekomunikācijas pakalpojumus ikvienam no ģimenes – drošākos risinājumus bērniem, izdevīgākos tarifu plānus pieaugušajiem saziņai ar tuviniekiem Latvijā un ārvalstīs, kā arī īpaši veidotus, vienkāršus sarunu pakalpojumus un mobilos tālruņus senioriem, kas pieejami vairāk nekā 500 Latvijas Pasta nodaļās visā Latvijā.