Pašlaik iedzīvotāju aktivitāte Latvijā izteikti koncentrējas gar Baltijas jūras krasta līniju no Ainažiem līdz pat Lietuvas robežai Liepājas pusē, liecina mobilā sakaru operatora "Bite" veiktā analīze par iedzīvotāju pārvietošanos, ziņo LETA.

Lielākais pieaugums vasaras mēnešos, salīdzinot ar februāri un maiju, vērojams Saulkrastos un Lilastē, kur cilvēku kustība palielinājusies attiecīgi par 250% un 225%.

Mobilā sakaru operatora pārstāvji norādīja, ka iedzīvotāji Latvijā patlaban migrē tuvāk ūdeņiem līdz ar karstāka laika iestāšanos, tāpēc lielāka kustība vērojama arī Jūrmalas virzienā, kur vasarā, salīdzinot ar februāri un maiju, mobilo lietotāju skaits "Bite" tīklā pieaudzis par 150%.

Tikmēr iedzīvotāji pierobežā tieši Vidzemē un Latgalē nav uzrādījuši izmaiņas savā mobilitātē. Piemēram, iedzīvotāji Krāslavā, Preiļos, Ludzā, Kārsavā jūnijā un jūlijā nav devušies aktīvos braucienos. Tāpat šāda tendence nav novērojama Alūksnes un Valkas iedzīvotāju vidū.

Analizējot mobilo datu patēriņu, "Bite" secina, ka vasarā, salīdzinot ar 2020.gada vasaru, privātpersonu segmentā tas ir audzis par 82%. Tikmēr patērētais mobilais internets gan privātpersonu, gan biznesa segmentos kopā ir pat lielāks, nekā tas bija ziemā.

Jau vēstīts, ka "Bite Latvija" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 120 miljoni eiro, kas ir par 5,5% vairāk nekā gadu iepriekš.

"Bite Latvija" 100% kapitāldaļas pieder "Bite Lietuva", kas ir starptautiskās aktīvu pārvaldīšanas kompānijas "Providence Equity Partners" uzņēmums. Savukārt "Bite Latvija" patiesā labuma guvēji ir Apvienotās Karalistes pilsonis Džons Karls Hāns un ASV pilsonis Džonatans Milsons Nelsons.