Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pakalpojumu sniedzējs "Bite Latvija" šogad plānojot izbūvēt 80 jaunas bāzes stacijas, to kopskaitam sasniedzot 1067, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmuma pārstāvji.

Tāpat ar jaunākajām Zviedrijas telekomunikāciju aprīkojuma ražotāja "Ericsson" tehnoloģijām šogad plānots modernizēt 240 tīklā esošās bāzes stacijas, kopumā uzlabojot interneta ātrumu par 30%, bet kapacitāti - par 10%.

Pērn "Bite Latvija" uzstādīja 80 jaunas bāzes stacijas, tostarp vairākās Rīgas apkaimēs, kā arī Mārupē, Valmierā, Daugavpilī, Rēzeknē, Liepājā, Brocēnos, Tukumā un citās blīvi apdzīvotās vietās, kur ir augsts mobilo datu patēriņš un liels skaits tīklā pieslēgto ierīču.

"Bite Latvija" ģenerāldirektors Arūns Mickevičs norāda, ka kompānija turpina investēt tīklā, tostarp pērn ne vien uzstādot jaunas bāzes stacijas, bet arī modernizējot 125 bāzes stacijas ar Zviedrijas telekomunikāciju aprīkojuma ražotāja "Ericsson" tehnoloģijām, tā uzlabojot tīkla lietošanas pieredzi vairāk nekā 15% klientu.

"Vienlaikus šogad ar jaunākajām tehnoloģijām plānots modernizēt vēl 240 esošās bāzes stacijas, līdz ar to kopumā visas 365 modernizētās bāzes stacijas atbalstīs 5G tehnoloģijas," pauž Mickevičs.

Viņš arī norāda, ka šogad plānoto darbu ietvaros tiks uzlabota tīkla kapacitāte Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Bernātos, Limbažos, Valmierā, Daugavpilī un Rīgā, kā arī pie valsts galvenajiem autoceļiem - Pleskavas šoseja, Rīga-Valmiera, Vecumnieki-Baldone un citviet.

Tuvāko gadu laikā "Bite Latvija" kopumā tīkla attīstībā plāno investēt 70 miljonus eiro.

Jau vēstīts, ka "Bite Latvija" 2021.gadā strādāja ar 134,58 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 20% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 34% un bija 22,004 miljoni eiro.

"Bite Latvija" reģistrēta 2005.gadā, un tās pamatkapitāls ir 99 085 286 eiro. "Bite Latvija" vienīgā īpašniece ir Lietuvas "Bite Lietuva", kas ir starptautiskās aktīvu pārvaldīšanas kompānijas "Providence Equity Partners" uzņēmums.