Kopš 2019. gada rudens Liepājā, Uliha un Robežu ielas krustojumā, luksoforam uzstādīts LMT viedais mašīnredzes risinājums. Tā ir īpaša kamera, kas nolasa un fiksē automašīnas, kuras šķērso krustojumu pie sarkanās gaismas. Līdz šim viedais luksofors darbojies testa režīmā, bet šopavasar Liepājas pilsēta noslēgusi līgumu ar LMT par risinājuma oficiālu iekļaušanu satiksmes uzraudzības sistēmā, lai uzlabotu satiksmes drošību un novērstu pārkāpumus, informē LMT Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Valdis Jalinskis.

Turpmāk autovadītāji, kuri minēto krustojumu šķērso pie sarkanās gaismas, tiks ne vien fiksēti, bet iegūtā informācija arī tiks sinhronizēta ar CSDD un Pašvaldības policijas datubāzēm, un pārkāpējiem tiks piemērots administratīvais sods. Liepājā uzstādītais viedais luksofors būs pirmais šāda tipa luksofors Latvijā, kura apkopotā informācija tiks izmantota pārkāpumu kontrolei.

Oficiālā atklāšana notiks 21.maijā Uliha un Robežu ielu krustojumā. Tajā piedalīsies CSDD valdes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks, Liepājas domes domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš un LMT prezidents Juris Binde.