Nesen reģistrētā partija "Liepāja kvadrātā" (Liepāja²) ir pārliecināta par savām izredzēm iekļūt Liepājas domē. To preses konferencē apliecināja partijas valdes priekšsēdētājs Jurijs Hadarovičs.

Preses konference, kas trešdien, 22.martā, notika viesnīcā "Līva", galvenokārt bija sasaukta, lai paziņotu par partijas reģistrēšanas faktu, kā arī informētu par provokācijām, ko pret bijušo saskaņiešu Hadaroviča un Romāna Miloslavska jaundibināto partiju vērsuši politiskie konkurenti – "Saskaņa".

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem, "Liepāja kvadrātā" valdes priekšsēdētājs Jurijs Hadarovičs pastāstīja, ka partijas vēlēšanu kampaņai tiks tērēti līdzekļi, ko būs saziedojuši "Liepāja kvadrātā" dibinātāji, un diez vai summa sasniegs Liepājai noteikto limitu – 15 600 eiro.

"Vienu vietu mēs iegūtu arī tad, ja nedarītu pilnīgi neko un neieguldītu vēlēšanu kampaņā ne centa," pārliecināts Hadarovičs.

"Liepāja kvadrātā" vadītājs solīja "darīt visu", lai partijai vietas pilsētas domē būtu "pēc iespējas vairāk" un prognozēja, ka jaunās partijas deputātu skaits pašvaldībā būs "diezgan kupls" – "ne mazāk kā trīs".

Pagaidām Hadarovičs nevarēja pateikt, vai viņa partijas deputātu kandidātu sarakstā būs 18, 15 vai mazāk uzvārdu, jo pilna saraksta sastādīšana neesot pašmērķis, galvenais, lai tajā ir cienīgi kandidāti, kas gatavi aizstāvēt liepājnieku intereses.

Ar pilnu savas partijas deputātu kandidātu sarakstu, kā arī iespējamo pilsētas mēra kandidātu "Liepāja kvadrātā" sola iepazīstināt preses konferencē aprīļa sākumā.

Atbildot uz jautājumu par iespējamo sadarbību pēc ievēlēšanas domē, Hadarovičs pauda, ka par to varēs spriest tikai pēc tam, kad būs redzētas citu politisko spēku programmas, jo pagaidām neviena partija savu programmu nav prezentējusi.

Komentējot faktu, ka "Liepāja kvadrātā" politisko konkurentu – "Saskaņas" – saraksta līderis ir Saeimas deputāts Valērijs Agešins, Hadarovičs atzina, ka ""Saskaņas" sarakstā nav nevienas personības", un tieši tāpēc Agešinam bijis jāuzņemas līdera loma. Otrs iemesls – bez Agešina "Saskaņa" noteikti netiktu ievēlēta Liepājas domē, un tas nozīmētu šīs partijas "pazušanu no ētera" Kurzemē, kas jau varētu apdraudēt arī tās startu nākamajās Saeimas vēlēšanās.

Vaicāts, vai "Liepāja kvadrātā" sevi pozicionē kā vietēja vai nacionāla mēroga partija, Hadarovičs atbildēja, "kā reģionāla, drīzāk pilsētas mēroga partija".