Pērn starp lielākajiem zaudētājiem ierindojušies arī finanšu grūtībās nonākušā uzņēmuma "Liepājas metalurga" akcionāri Sergejs Zaharjins un Iļja Segals.

Tā liecina žurnāla "Kapitāls" aktualizētais 2012.gada zaudētāju Top100.

Jau ziņots, ka 2012.gadā lielākie zaudējumi bijuši Liepājas uzņēmējam Edgaram Goltam  – kopsummā 7,1 miljons latu.

Savukārt pēc aktualizētiem datiem, saraksta otrajā vietā ar 5,44 miljonu latu lieliem zaudējumiem ierindojies Zaharjins, bet Segals ar 2,29 miljonu latu lieliem zaudējumiem ieņem devīto vietu.

100 vislielākos zaudējumus cietušo Latvijas uzņēmēju saraksts izveidots, balstoties uz "Lursoft" datubāzē apkopotajiem Uzņēmumu reģistrā iesniegtajiem kompāniju gada pārskatiem.

Šis saraksts parāda nevis uzņēmēju kā fizisko personu ciestos zaudējumus no viņu īpašumā esošajām kapitāldaļām, bet 2012.gada peļņas un zaudējumu (tos summējot) daļu proporcionāli viņu īpašumā esošo kapitāldaļu daudzumam atbilstoši uzņēmumu dalībnieku un akcionāru reģistriem gada sākumā.

Šajā sarakstā ir ņemtas vērā tikai tās kapitāldaļas, kas Latvijā reģistrētās kompānijās uzņēmējiem pieder tieši, kā fiziskām personām,  – pieņēmumi par ārzonas un citām ārvalstu kompānijām, aiz kurām varētu stāvēt konkrētas personas, šajā sarakstā nav ņemti vērā.