Viktors Birze vairākus mēnešus sevi atkal sauc par liepājnieku, jo atgriezies savā dzimtajā pilsētā. Prom bija devies sadzīvisku iemeslu dēļ – Latvijā vairs nebija darba.

Strādājis gan Lielbritānijā, gan Čehijā. Nācies apceļot arī tālākas valstis. Lai arī daudz tiek runāts un rakstīts, ka Latvijā krīze beigusies un kļūst labāk, diez cik labi jau nav, pārliecināts Viktors. Joprojām daudziem ir smagi. Latvijā, kaut vai atšķirībā no Grieķijas, vairums cilvēku ir strādīgi un labi prot savu arodu, taču ir smagi redzēt, ka cilvēkam spēka gados piedāvā strādāt par 250 latiem. Tas ne tikai degradē pašu strādājošo, bet arī darba tirgu un valsts ekonomiku. Ja cilvēks saņem tādu algu, viņš kļūst par mūžīgi nepamierināto vai profesionālu liekēdi, kas labāk izvēlas dažādus ceļus, kā tikt pie pabalstiem, nekā strādā par tādu algu.

Viktors atgriezies no ārzemēm, jo nodibinājis ģimeni, un saviem bērniem viņš mājas novēl vienīgi Latvijā. Ārpusē iegūta laba pieredze, tāpēc ir jau vairāki darba piedāvājumi, bet – ne Liepājā. Tomēr Viktors cer, ka izdosies atgriezties dzimtajā pilsētā, turklāt uz visiem laikiem.

Latvijā vairs nav tā, kā bija pirms desmit gadiem – Saeimā ir jauni deputāti, kuri savu patriotismu neslēpj. Tiesa, Viktors uzskata, ka šie jaunieši savu jaunības potenciālu izmanto vāji un kopējai lietai – Latvijai un latviešu tautai – jūtamu labu nedod. Iespējams, politiķi vienkārši baidās kādam neizpatikt un netikt ievēlēti, spriež Birze.

Viņš neslēpj, ka būdams pavisam jauns un „zaļš”, izteikumos bijis diezgan skarbs. Iespējams, tieši tādēļ agrāk mediji pievērsa viņam un viņa paustajam tik lielu uzmanību. Lai arī žurnālisti regulāri patvaļīgi interpretēja izteikumus un šī publicitāte bieži vien sarežģīja ikdienu, Viktors uzskata, ka pozitīvā bija vairāk – iespēja iepazīties ar interesantiem cilvēkiem, arī līdzīgi domājošiem jauniešiem ārvalstīs, piedalīties dažādu pasākumu organizēšanā, tostarp – 16. marta leģionāru atceres gājienu rīkošanā Liepājā un Rīgā.
Toreiz tas daudzus ne pa jokam satrauca un radīja neizpratni: kā gan dažiem Liepājas zēniem bez "lielas aizmugures" un naudas izdevās Rīgā noorganizēt tik plašu gājienu, pulcējot tūkstošiem dalībnieku?