Aptaujā, ko ZZS pasūtījusi "savām pilsētām" tirgus un sociālo pētījumu aģentūrai "Latvijas fakti", izredzes iekļūt Liepājas domē prognozētas tikai trīs politiskajiem spēkiem.

Telefonaptaujā, kas veiktā laikā no 12. līdz 22.maijam, vēl pirms mēru kandidātu publiskajām diskusijām, un kurā iztaujāts 401 respondents, pirmo vietu ieņem "Liepājas partija", par kuru pašvaldības vēlēšanās gatavi balsot 27,1% vēlētāju, vēsta "Latvijas fakti".

"Pieņemot, ka neizlēmušo un vēlēšanas ignorējošo vēlētāju balsis proporcionāli sadalās starp visām partijām, "Liepājas partija" pašvaldību vēlēšanās varētu rēķināties ar gandrīz pusi (49%) vēlētāju atbalstu. Pētījuma rezultātu analīze atklāj, ka vairāk nekā divas trešdaļas (69%) vēlētāju, kuri iepriekšējās Liepājas pilsētas domes vēlēšanās balsoja par Liepājas partiju, arī šogad plāno balsot par Liepājas partiju," uzskata aptaujas autori.

Otro vietu politisko spēku hierarhijā Liepājā pēc "Latvijas faktu" aptaujas ieņem "Saskaņa" ar 14% atbalstītāju. "Ja par aprēķinu bāzi pieņem tikai tos vēlētājus, kuriem bija kāda konkrēta politiskā izvēle, tad "Saskaņa" pašvaldību vēlēšanās varētu rēķināties ar 25% vēlētāju atbalstu," vēsta  aptaujas autori. Arī par šo partiju pēc "Latvijas faktu" sacītā plāno balsot gandrīz divas trešdaļas (69%) vēlētāju, kuri par to balsoja iepriekšējās Liepājas pilsētas domes vēlēšanās.

Trešais populārākais politiskais spēks Liepājā pēc "Latvijas faktu" teiktā ir Latvijas Reģionu apvienība ar 7,9% atbalstītāju. "Ja par aprēķinu bāzi pieņem tikai tos vēlētājus, kuriem bija kāda konkrēta politiskā izvēle, tad Latvijas Reģionu apvienība pašvaldību vēlēšanās varētu cerēt uz 14% balsu," vēsta "Latvijas fakti".

Lai gan "Latvijas faktu" aptaujas autori pieņēmuši, ka "neizlēmušo un vēlēšanas ignorējošo vēlētāju balsis proporcionāli sadalās starp visām partijām", 37,7% vēl neizlēmušo vēlētāju balsis būtu pāragri dalīt. Kādi būs patiesie vēlēšanu rezultāti, uzzināsim jau pavisam drīz – pašvaldību vēlēšanu dienā 3.jūnijā.