Foto no seja.lv.


Portāls irliepaja.lv saņēmis liepājnieka vēstuli, viņa vārdu nepubliskosim, taču aprakstītā pieredze sasaucas ar citu stāstīto par ārstniecības pakalpojumu iespējām Liepājā, mediķu attieksmi utt. Tāpēc vēstuli publicējam. Priecāsimies arī par Liepājas reģionālās slimnīcas un Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas komentāriem!


Tālāk liepājnieka vēstule:


"Laimīgs tas, kuram nekaiš nekas. Diemžēl šo laimīgo ir ļoti nedaudz. Ne mazāk laimīgs ir arī tas, kuram saprotošs, pacietīgs, iecietīgs ģimenes ārsts. Šajā ziņā man ir laimējies. Bet ko darīt, ja ar ģimenes ārstu vien nepietiek, ja slimība liek uzmeklēt speciālistu, kurš pieņem, piemēram, privāti? Un tādu mums Liepājā ir ļoti daudz.


Nesaprotu, kāpēc nav oficiāli, respektīvi, ar veselības ministres Ilzes Viņķeles muti pateikts, ka Latvijā ir maksas medicīna?

Vai to vēl kāds nezina? Patiešām? Tagad zināsiet. Vai nauda atrisina problēmu? Ja kāds domā, ka jā, tad teikšu, cilvēk, tu ļoti smagi maldies!


Vienam no manas ģimenes locekļiem – teikšu bez aplinkiem, smagi slimam cilvēkam, 1.grupas invalīdam – ir nepieciešama kardiologa konsultācija. Tas nebūtu nekāds brīnums, jo slimību diemžēl ir vesela buķete. Aizbraucam uz Vecliepājas primārās veselības aprūpes centru, dakteris mūs laipni uzņem. Ieskatās medicīniskajā dokumentācijā un konstatē – ar jums viss kārtībā! Ko tad jūs savos gados gribat? Neliela aritmija? Nu un? Asins šķīdinātājs? Priekš kam? Šī pieņemšana ilga apmēram minūtes piecpadsmit, un izmaksāja 40 eiro. Kvīts tika izrakstīta. Turklāt ne slimnieks, ne es pie vārda netikām laisti, un arī precizējoši jautājumi uzdoti netika.


Kādā vēlā vakara stundā pēkšņas sāpes vēderā. Izsaucu neatliekamo palīdzību. Pēc tam, kad klausulē atskan jautājums ļoti neiecietīgā tonī: "Un jūs maksāsiet tos 101 eiro? Mēs jums neesam nekāds taksometrs!" – un es, aptuveni tādā pašā tonī, paskaidroju, ka darīšana ar smagi slimu cilvēku, dāma itin kā atmaigst. Labi, mašīna tomēr būs. Attiecībā uz neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstiem un viņu palīgiem gan varu teikt tikai vislabāko.


Vēl kāda epizode (to man pietiktu romānam) – sāpes vēderā, Liepājas Reģionālās slimnīcas uzņemšanas nodaļa, ķirurga spriedums, ka nepieciešama operācija. Tā paša speciālista teiktais, kas man vēl aizvien šķiet pilnīgi neloģisks, proti:


"Nu tad meklējiet ķirurgu!" Kur mums meklēt? Esam taču slimnīcā!

Bet nekā. Pie ķirurga ir jāpierakstās poliklīnikā rindā, jāsagaida sava kārta un tikai tad var sākt domāt par operāciju. Jūs teiksiet, ka tā nevar būt? Var un kā vēl var! Mūsdienu dzīves realitāte. Turklāt šis Vecliepājas primārās aprūpes centra ķirurgs par konsultāciju, elkoni pret kvīšu grāmatiņu atspiedis, smaidu sejā iekasē 30 eiro. Protams, ne kvīts, ne čeka nebūs.


Slimnīcā ķirurgs, nodaļas vadītājs uzstāda pilnīgi nepareizu diagnozi. Paldies Dievam, nepaspēj veikt operāciju, jo laikam pats nav par savu diagnozi īsti pārliecināts. Divas dienas sistēma pēc sistēmas, sāpes noņemtas – uz mājām. Divas dienas nekādu sāpju, pēc tam sākas viss no jauna. Atpakaļ uz slimnīcu. Šoreiz pie cita ķirurga, pareiza diagnoze, operācija un viss kārtībā.


Varu turpināt un stāstīt līdzīgu pieredzi vēl un vēl.


Nekādā gadījumā negribu teikt: visi viņi tādi. Nebūt ne. Ir ne mazums godprātīgu ārstu, kuri ar vislielāko rūpību dara savu darbu. Vairāki tādi ir satikti Ziemeļkurzemes Reģionālajā slimnīcā, arī dažās Ventspils privātpraksēs. Vienā no tām vērsāmies pie kardiologa, jo Liepājā pie ieinteresēta speciālista tā arī netikām. Patīkami pārsteidz arī Ventspils mediķu cenrādis. Starpība ar Liepājas privātārstu noteiktajām cenām ir vienkārši satriecoša!


Visbeidzot – arī Liepājā, paldies Dievam, ir godprātīgi un ieinteresēti mediķi, kuri pelnījuši visu cieņu; ārsti ar lielo burtu. Taču diemžēl sliktā pieredze met ēnu uz visiem.  


Vēlot visiem labu veselību,
ar cieņu – portāla www.irliepaja.lv lasītājs


P.S. Tas jau ir cits temats, bet, ja Liepājā nepieciešams apmeklēt acu ārstu vai dermatologu, atkal ir problēma, jo šo speciālistu vienkārši ļoti trūkst. Taču ir risinājums – brauciet uz Ventspili!"