Lai izvairītos no "Covid-19" vīrusa izplatības, Liepājas Universitātes (LiepuU) rektore Dace Markus aicinājusi studentus, darbiniekus, mācībspēkus pārcelt komandējumus un patlaban atteikties no ceļojumiem vispār, aģentūru LETA informēja LiepU galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Viņa stāstīja, ka rektore neparaksta komandējumus, neizvērtējot riskus, iesaka pārdomāt vai pārcelt plānotos komandējumus vai ceļojumus, ja tas skar "Covid-19" vīrusa izplatības riska valstis, kā arī iesaka pārdomāt ceļojumu lietderību vispār.

"Aicinām katru Liepājas Universitātes studentu, mācībspēku un darbinieku izvērtēt ceļojuma lietderību šobrīd un, atgriežoties no ceļojuma, ievērot visus drošības pasākumus, kā arī apsvērt 14 dienu karantīnas nepieciešamību, strādājot attālināti. Neskaidrību gadījumā aicinu uz sarunu par vēlamo rīcību," teikts augstskolas rektores izplatītajā paziņojumā studentiem un darbiniekiem.

"LiepU seko līdzi notikumu attīstībai un ir gatava rīkoties un pieņemt lēmumus, ja tas būs nepieciešams," sacīja Laiveniece.

Kā vēstīts, Latvijā jaunā koronavīrusa izraisītā slimība "Covid-19" atklāta desmit cilvēkiem, no kuriem deviņi ir vienas grupas tūristi, kas 7.martā Latvijā atgriezušies ar vienu reisu no slēpošanas kūrorta Itālijā.

Ārlietu ministrija Covid-91 dēļ iesaka neapmeklēt Japānu, Koreju, Ķīnu, Itāliju, Īrānu un Singapūru.

Savukārt aicinājums rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot attiecināts uz ASV, Austrāliju, Austriju, Bahreinu, Beļģiju, Ēģipti, Franciju, Grieķiju, Irāku, Islandi, Kanādu, Kuveitu, Lielbritāniju, Malaiziju, Nīderlandi, Norvēģiju, Spāniju, Šveici, Taizemi, Vāciju, Zviedriju. Ministrija uzsver, ka šajā gadījumā ceļotājiem pašiem ir jāpieņem atbildīgs lēmums, vai apmeklēt minētās valstis.