Noslēdzies Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) šā gada 2. kultūras projektu konkurss, kurā atbalsts piešķirts arī virknei liepājnieku projektu.

Pavisam 2.konkursā iesniegti 1017 projekti, no kuriem atbalstīti 547.

Sadaļā "Literatūra" 2000 eiro piešķirti Katrīnas Rudzītes dzejoļu krājuma "Ērti pārnēsājami spārni" sarakstīšanai, kā arī 1500 eiro Liepājas Universitātei grāmatai "Olafa Gūtmaņa dzejas vārdi" un profesoram Edgaram Lāmam 1000 eiro monogrāfijai "Friča Bārdas dzīves un dzejas gadalaiki".

Sadaļā "Mūzikas un dejas māksla" atbalstīti divi Melngaiļskolas atbalsta biedrības projekti – 100 eiro ticis starptautisko meistarklašu "No klasikas līdz džezam" rīkošanai, bet 1500 – Melngaiļskolas bigbenda dalībai konkursā Cīrihē un pasaules džeza simpozijā Orhūsā.

Šajā sadaļā atbalstīti arī trīs mūzikas festivāli: ar 2000 eiro atbalstīta ērģeļmūzikas vasara "Mūzika Dievnamam" Sv.Trīsvienības evaņģēliski luteriskajā katedrālē, ar 10 000 eiro – "Liepājas vasara", ko rīko Liepājas simfoniskais orķestris, bet ar 8000 eiro – klasiskās mūzikas festivāls "Sensus", kas notiks Liepājā un Ventspilī un ko rīko biedrība "La buona musica".

Sadaļā "Teātra māksla" atbalstīta Liepājas teātra dalība teātra festivālā "Teatr" Minskā ar iestudējumu "Precības" (1500 eiro).

"Vizuālās mākslas" kategorijā atbalsts ticis trim projektiem: Daces Dēliņas – Lipskas Liepājas muzejā 2018.gadā paredzētajai personālizstādei "Saucējas"    piešķirti 1000.00 eiro, bet dalībai grupas izstādē "Melnais caurums", kas notiks "Lielajā dzintarā" Mārai Straumei piešķirti 300 eiro, bet Aijai Zariņai 1000 eiro izstādei Liepājas muzejā "Sarunas par mākslu Liepājā nr.2" – eiro.

Starpdisciplināro projektu kategorijā atbalsts1000 eiro ticis Jānim Poņemeckim, kurš veidos filmu par "Sarunām par mākslu Liepājā nr.2". Savukārt 3000 eiro tikuši Melngaiļskolas atbalsta biedrības" projektam "Manas mīļākās multenītes", bet starpdisciplinārai izstādei Karostas ūdenstornī biedrība "Totaldobže" saņems 4000 eiro.

Šajā sadaļā KKF finansējums 1320 eiro ticis arī "Kurzemes Vārda" pielikuma "Kultūras Pulss" izdošanai gada otrajā pusē, bet 2000 eiro piešķirti žurnāla "Liepājas Vēstules" izdošanai otrajā pusgadā.

2200 eiro piešķirti biedrībai "Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs", lai pilnveidotu Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina skolas audzēkņu un pedagogu profesionālismu.

Sadaļā "Kultūras mantojums" atbalstīts tikai viens Liepājas projekts, un tas ir ēkas Dzintaru ielā 10 kāpņu telpas ieejas durvju restaurācija. 2400 eiro piešķirti SIA "LNA".

Sadaļā "Tradicionālā kultūra" atbalstīti tikai Liepājas tuvējo novadu projekti, proti, aizputniekiem piešķirti 800 eiro, lai apkopot Sibīrijas trimdā sacerētās un dziedātās dziesmas no 1949. –1956.gadam, bet rucavniecei Sandrai Aiagrei tikuši 1000 eiro "Zvanītāju" vasaras skoliņas rīkošanai.