Šās nedēļas vidū daļēji pašvaldības finansētais "Kurzemes Vārda" ielikums "Kultūras Pulss" izsludināja kultūras projektu konkursu un pieteikšanos kultūras balvai.

Irliepaja.lv kā portāls, kurš atbalsta kultūras dzīvi un publicē informāciju par kultūras dzīves notikumiem Liepājā, neprasot par to samaksu, bija pārsteigts, ka Liepājas Kultūras pārvaldes informācija jāsaņem pastarpināti – caur pašvaldības daļēji apmaksāto "Kurzemes Vārda" izdevumu "Kultūras Pulss". Turklāt saņemtā informācija nav patiesa un maldina lasītājus!

Pirmajā šā gada "Kultūras Pulsā", (laikraksta "Kurzemes Vārda" 20.janvāra numura ielikums) lasāms: "Izsludina kultūras projektu konkursu". Publikācijā ar šādu nosaukumu gluži kā maksas sludinājumā lasāms, ka "Liepājas Kultūras pārvalde izsludina...". Publikācijas nobeigumā lasāms arī: "Ar kultūras projektu konkursa nolikumu un tā pielikumiem var iepazīties mājaslapā www.liepajaskultura.lv sadaļā "Projekti"".

Mēģināju. Nu, nevar iepazīties! Vienīgais, ko tur var ieraudzīt, ir 2015.gada konkursa rezultāti. Un, vai Kultūras pārvalde tiešām kaut ko ir izsludinājusi? Ja tā būtu, tad jau droši vien vispirms (un bez maksas) par to varētu izlasīt Kultūras pārvaldes mājaslapā, nevis tikai par naudu (0,65 eiro) nopērkot šādu vai tādu avīzi! Turklāt, maksājot par "Kultūras Pulsu", liepājnieki būs samaksājuši divreiz, jo pašvaldības budžeta nauda jau ir piešķirta paša "Kultūras Pulsa" izdošanai!

Pieļauju, ja pārvalde kaut ko būtu izsludinājusi vai grasītos to darīt, droši vien visi mediji, un vispirms jau ziņu aģentūras un ziņu portāli, kuri par lasītāju elementāru informēšanu naudu no pašvaldības neprasa, būtu saņēmuši oficiālu pārvaldes paziņojumu, relīzi vai ko tamlīdzīgu. Tā kā nekas tāds nav noticis, tad uzskatīsim, ka Kultūras pārvalde neko nav izsludinājusi un "Kultūras Pulss" kopā ar "Kurzemes Vārdu" vazā aiz deguna savus lasītājus.

Šajā pašā "Kultūras Pulsa" izdevumā lasāma arī cita publikācija – "Aicina pieteikt pretendentus Kultūras balvai". Tajā teikts, ka "Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūras pārvalde" aicina atskatīties un izvērtēt 2015.gada nozīmīgākos notikumus kultūras dzīvē Liepājā un pieteikt pretendentus Liepājas Kultūras balvai. Pieteikumus var iesniegt no 29. janvāra līdz 19.februārim."

Atkal norādīta saite uz www.liepajaskultura.lv, kur šāda informācija nav atrodama. Tāpat nav saprotams, kā pārvaldes mājaslapā elektroniski iespējams pieteikt balvas pretendentus, un kur meklēt balvas šā gada nolikumu. Nerunājot nemaz par to, ka Kultūras pārvalde savu aicinājumu oficiāli NAV nevienam darījusi zināmu.

Manas aizdomas apstiprināja arī Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens, kurš portālam sacīja, ka visa informācija par kultūras projektu konkursu un kultūras balvas pretendentu pieteikšanu tiks izziņota pirmdien, 25.janvārī. Tad arī mājaslapā liepajaskultura.lv elektroniski būšot pieejama gan informācija, gan pieteikuma anketas.

Tomēr atklāts paliek jautājums, ko liepājniekiem darīt ar tādu "Kultūras Pulsu", kurš "pulsē", kā pašam ienāk prātā? Turklāt par nodokļu maksātāju naudu.