Konstatēts pirmais "Covid–19" saslimšanas gadījums kādā Liepājas skolā, teikts Liepājas domes feisbuka lapā.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti jau apzinājuši kontaktpersonas un viena Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas klase (vidusskolēni) atrodas karantīnā, tāpat speciālisti noteikuši, ka 10 dienu karantīnā jāatrodas vienai skolotājai.

Pārējie skolēni, ievērojot visus veselības drošības noteikumus, var turpināt mācības. Tāpat SPKC norāda, ja darbinieks nav noteikts kā inficētā kontaktpersona, darbu drīkst veikt atrodoties izglītības iestādē, ievērojot visus nepieciešamos veselības drošības nosacījumus. Inficētos un to kontaktpersonas nosaka SPKC, sazinoties ar katru personīgi.

Izglītības pārvaldes speciālisti kopā ar veselības ekspertiem rūpīgi seko līdzi aktuālajai situācijai un, izvērtējot katru konkrēto gadījumu individuāli, lems par turpmāko rīcību un mācību procesa organizēšanu. Ja turpināsies pieaugt "Covid–19" inficēto skaits, izvērtēs nepieciešamību organizēt attālinātu mācību procesu un ieviesīs visas nepieciešamās SPKC un Veselības ministrijas rekomendācijas.

Vērtējot epidemioloģisko situāciju Latvijā un novērojot "Covid–19" saslimstības pieaugumu pēdējās dienās tepat mums kaimiņos – Aizputē un Kuldīgā, aicinām sabiedrību ievērot piesardzības pasākumus, novērot savu pašsajūtu, kā arī rodoties aizdomām par iespējamo inficēšanos – nodot analīzes.

Cilvēkiem joprojām ir jāievēro distance ne mazāk kā divi metri no apkārtējiem, jāmazgā rokas ar ūdeni un ziepēm vismaz 20 līdz 40 sekundes, jāizvairās no publisku vietu apmeklēšanas vai privātiem pasākumiem, kur nav iespējams ievērot distanci un notiek cilvēku drūzmēšanās.