Konkursa "Profs 2011" finālā par erudītāko komandu darba tiesību un darba drošības jautājumos tika atzīti Liepājas Valsts tehnikuma audzēkņi.

Tā ir jau trešā kādas Liepājas skolas uzvara konkursa piecu gadu vēsturē, aģentūru LETA informēja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) pārstāve Līva Jēgere.

Konkursu "Profs" organizē LLBAS sadarbībā ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu.

Par "Profs 2011" titulu konkursa finālā cīnījās piecas komandas no visiem Latvijas reģioniem. Zemgali pārstāvēja Vecbebru Profesionālā vidusskola, Vidzemi - Ogres Valsts tehnikums, Kurzemi - Liepājas Valsts tehnikums, Latgali - Austrumlatgales Profesionālās vidusskolas skolēni, savukārt no Rīgas finālā cīnījās VSIA "Bulduru dārzkopības vidusskola".

"Organizējot konkursu "Profs", mūsu mērķis ir izglītot profesionālo skolu audzēkņus darba tiesību un darba aizsardzības jomā, lai, uzsākot darba gaitas, tie justos droši par savām tiesībām un prastu sevi aizstāvēt. Konkursantu sniegums finālā rādīja, ka tas ir sasniegts. Jaunieši apliecināja, ka labi orientējas Darba likumā, pārzina darba drošības noteikumus un, kas bija īpaši patīkami, attiecās pret uzdevumu pildīšanu ļoti radoši," sacīja LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Kopš 2006.gada, kad konkurss tika organizēts pirmo reizi, tajā ir piedalījušies vairāk nekā 7000 jauniešu. "Es ceru, ka arī turpmāk interese par dalību tajā tikai pieaugs un nākamajos gados konkursa "Profs" skolu izies vēl vairāk skolēnu," piebilda Krīgers.

Finālā jauniešu zināšanas darba tiesību un aizsardzības jomā tika pārbaudītas dinamiskos un atraktīvos uzdevumos - skolu audzēkņiem bija jādemonstrē zināšanas par drošības zīmēm un individuālo aizsardzības līdzekļu izmantošanu, kā arī bija jāaprēķina darba alga, jāidentificē darba tiesību pārkāpumi un citi uzdevumi, informēja Jēgere.

Šogad dalībai konkursā bija pieteikušies vairāk nekā 1600 profesionālo skolu audzēkņi no visas Latvijas. Desmit labākie no katras skolas sacentās reģionālajos pusfinālos un pēc sīvas cīņas tikās konkursa finālā Rīgā, apliecinot savas zināšanas par darba tiesību, darba drošības un sociālā dialoga jautājumiem. No tām izglītības iestādēm, kuras līdz 2011.gada 1.septembrim reorganizācijas procesā ir apvienotas, pusfināliem varēja izvirzīt divas komandas jeb 20 cilvēkus.

LBAS konkursu rīko ar Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu, un to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija, kā arī Valsts darba inspekcija.

Pirmoreiz, 2006.gadā, konkursu organizēja tikai reģionālajā līmenī. Toreiz Kurzemes reģiona uzvarētāju godu ieguva Saldus Profesionālā vidusskola, Zemgales reģionā - Vecbebru Profesionālās vidusskolas audzēkņi, Vidzemes reģionā - Ogres Amatniecības vidusskolas audzēkņi, Latgalē uzvarēja Višķu Profesionālās vidusskolas audzēkņi, savukārt Rīgā - Rīgas Celtniecības koledžas audzēkņi.

Par pirmajiem konkursa uzvarētājiem Latvijas mērogā 2008.gadā kļuva RTU Liepājas filiāles profesionālā vidusskola, 2009.gadā - Ogres Profesionālā vidusskola, 2010.gadā - RTU Liepājas filiāles profesionālā vidusskola.