Noslēdzoties atlasei uz vakanto SIA "Lielais dzintars" valdes locekļa amatu, par piemērotāko izvēlēts līdzšinējais kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" izpilddirektors Timurs Tomsons.

Tomsons valdes priekšsēdētāja darba pienākumus sāks pildīt ar 18.aprīli, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Kopumā atlasē savus CV un pieteikuma vēstules bija iesūtījuši 13 pretendenti, no kuriem trīs tika aicināti uz atlases otro kārtu – darba interviju.

Timura Tomsona profesionālā pieredze pēdējos gadus ir bijusi saistīta ar Latvijas lielāko koncertorganizāciju VSIA "Latvijas Koncerti", kur viņš strādāja par izpilddirektoru valsts kamerorķestrī "Sinfonietta Rīga". Paralēli tam ir bijis projekta vadītājs Baltijas Jūras festivālā Stokholmā, kā arī savā profesionālajā darbībā strādājis ar izciliem Baltijas Jūras reģiona kolektīviem, tai skaitā, Vroclavas Filharmonisko orķestri, Polijas Baltijas Filharmonisko orķestri, Somijas Simfonisko orķestri, Latvijas Radio kori un komponistiem Arvo Pērtu, Erki Sven Tīru, Pēteri Vasku un daudziem citiem pazīstamiem mūziķiem.

Tomsons ir absolvējis Latvijas Kultūras akadēmiju, iegūstot maģistra grādu kultūras menedžmentā, kā arī ieguvis bakalaura grādu starpkultūru sakaros (Latvija-Francija). Tāpat viņš arī lasījis lekcijas Latvijas Kultūras akadēmijas un Alberta koledžas studentiem.

Kā vēstīts, Liepājas pilsētas pašvaldība 17. februārī bija izsludinājusi pretendentu atlasi vakantajam SIA "Lielais dzintars" valdes locekļa amatam. Saņemto pieteikumu un piemērotāko kandidātu izvērtēšanai tika izveidota kandidātu nominēšanas komisija.

Atbilstoši SIA "Lielais dzintars" statūtiem kapitālsabiedrības valdē ir divi valdes locekļi. Kopš pagājušā gada nogales, kad no darba aizgāja līdzšinējā koncertzāles valdes locekle Baiba Bože, uz laiku koncertzāli vadīja tikai viens valdes loceklis – Aldis Kaupa.