Kādreizējais liepājnieks Karls Bjoršmarks, kurš pārcēlies uz dzīvi Rīgā, šovasar regulāri bija redzams arī Liepājā – kopā ar zviedru tūristu grupu.

Viens no kādreizējiem Karostas kultūras un informācijas centra „K@2” vadītājiem Karls Bjoršmarks, plašāk zināms kā Kalle, paralēli citiem darbiem Rīgā kļuvis arī par gidu Latvija iebraukušiem zviedru tūristiem.

Šajā vasarā kruīza kuģi ar skandināvu tūristiem Rīgā piestāja bieži, tāpēc darba netrūka, portālam pastāstīja Kalle, kad nesen sastapām viņu Liepājā kopā ar kārtējo tūristu grupu, šoreiz pensionētiem zviedru skolotājiem.

Pa ceļam uz Liepāju zviedru tūristi bija iegriezušies arī vīndaru Santu sētā Aizputē, bet Liepājā uzmanību veltīja Sv.Trīsvienības katedrālei ar tās interjeru un ērģelēm, kā arī Karostas apskatei.

Vakariņas grupa baudīja restorānā „Pastnieka māja”, nogaršojot arī „Liepājas menciņus” un nesen radīto Liepājas kokteili. Kalle kopā ar aktieri Ēriku Vilsonu šoreiz bija parūpējušies par īpašu priekšnesumu – viens latviešu valodā, bet otrs – zviedru lasīja priekšā vienu no neparastās laikmetīgās arhitektūras grāmatas „liepājiņa” stāstiem – paša Karla Bjoršmarka rakstīto (latviski!) eseju, kas veltīta „Pastnieka mājai”.