Trešdien, 22.maijā, kļuva zināmas konkursa "Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2018" laureātes, kuru vidū ir arī liepājniece Zigrīda Atāle.

Konkursa žūrija Liepājas Universitātes Mākslas un humanitāro zinātņu fakultātes lektorei un dizainerei Zigrīdai Atālei piešķīra galveno balvu nominācijā "Gada sieviete dizainā".

Zigrīdu Atāli konkursam bija pieteikusi viesnīcas "Līva" restorāna "Upe" un kafejnīcas "Upe~le" īpašniece Alija Kukīte, kura ar Atāli sadarbojas jau sen, jaunākais sadarbības projekts – restorāna "Upe" banketu zāle.

"Man personīgi ceļš ar Zigrīdu krustojās jau deviņdesmito gadu sākumā. Vienmēr esmu apbrīnojusi Zigrīdas aso prātu, izcilo gaumi un stila izjūtu. Zigrīda ir augstas raudzes profesionāle, kuras darbi paliekoši iezīmē Liepājas vaibstus," saka Alija Kukīte.

Zigrīda Atāle visu savu radošo un profesionālo darbību saistījusi ar Liepāju, atstājot neizdzēšamas pēdas neskaitāmos kultūras un sabiedriskajos objektos.

Absolvējusi Liepājas Mākslas skolas dekorāciju noformēšanas nodaļu, vēlāk Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu.

Deviņdesmito gadu beigās un divtūkstošo gadu sākumā aktīvi darbojās Liepājas teātrī. Bija galvenā māksliniece, kostīmu māksliniece, scenogrāfe un interjeriste – Liepājas teātra pašreizējais interjers tapis pēc viņas skicēm.

Ilgus gadus strādājusi Liepājas Mākslas vidusskolā gan kā direktores vietniece radošajā darbā, gan kā Interjera dizaina izglītības programmas vadītāja. Kopš 2012.gada ir Liepājas Universitātē Mākslas un Humanitāro zinātņu fakultātes, interjera projektēšanas, kompozīcijas un mēbeļu projektēšanas specialitātes lektore un  bakalaura projektu vadītāja.

Zigrīda Atāle veidojusi gan privātus, gan publiskus interjerus daudzu gadu garumā. Interjeri tapuši sadarbībā ar daudziem pazīstamiem arhitektiem. Viņa ir dizaina autore visām "Čili Pizza" picērijām ārpus Rīgas, Liepājas Pētertirgus zivju paviljonam, kafejnīcai "Upe~le" tirdzniecības centrā "Kurzeme", restorāna "Upe" banketu zālei, restorānam "Pastnieka māja", Liepājas Universitātes kafejnīcai, kafejnīcām "Lotte", Liepājas domes kafejnīcai, Liepājas teātra kafejnīcai, Liepājas 5.vidusskolas foajē interjeram un daudziem citiem sabiedriskajiem objektiem.

Māksliniece ir arī neskaitāmu sienu un griestu gleznojumu autore – Liepājas domes kafejnīcai, restorānam "Pastnieka māja" kā arī daudzām citām privātām un sabiedriskām ēkām.

Zigrīda Atāle vienmēr ir enerģijas un ideju pārpilna. Strādā viena, bez sava privātā biroja. Visus savus projektus tehniski izstrādā un novada līdz pabeigtībai, uzrauga tos un piesaista realizētājus personīgi. Nereklamē sevi, klienti atrod mākslinieci, iedvesmojoties no viņas darbiem.

Uzziņa
Foruma – konkursa "Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā" mērķis ir sabiedrību iedvesmot ar veiksmes stāstiem, kuru autores ir aktīvas, radošas personības – līderes, kuru enerģija un spēki tiek veltīti sabiedriski nozīmīgu notikumu veicināšanai arhitektūrā, būvniecībā un dizainā.

Forumam – konkursam "Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2018" ir 6 nominācijas: Sieviete – arhitektūras pasūtītāja vai pasūtīšanas veicinātāja; Sieviete – būvniecības pasūtītāja vai pasūtīšanas veicinātāja; Sieviete – dizaina pasūtītāja vai pasūtīšanas veicinātāja; Sieviete – arhitekte; Sieviete – būvniece; Sieviete – dizainere.

Katrā nominācijā tiek piešķirta viena galvenā godalga – saskaņā ar organizatoru pasūtījumu, dizainera Georga Harija Āvas individuāli radīta balva. Par nozīmīgiem sasniegumiem katrā nominācijā tiek pasniegts vēl divas balvas, piemēram, dizaina ikona "Anna Gong". Visas foruma nominantes saņem atzinības diplomus un nonāk rampu spožo uguns lokā.

Šogad konkursam bija nominētas 43 cienījamas un darbīgas profesionāles, kuru ieguldījums apjomīgu objektu tapšanā un augstvērtīga dizaina radīšanā ir bijis nozīmīgs ne tikai Latvijas mērogā, bet arī aiz tās robežām.

Nominācijā "Gada sieviete arhitektūrā" titulu ieguva biroja "Sestais stils" arhitekte Ina Kuļikovska, "Gada sieviete būvniecībā" uzvarēja uzņēmuma "R.Evolution" būvniecības nodaļas vadītāja Natālija Lebedeva, bet nominācijā "Gada sieviete arhitektūras veicinātāja" apbalvota uzņēmuma "Brīdis" īpašniece un arhitekte Irina Biržina, nominācijā "Gada sieviete būvniecības veicinātāja" – Rīgas Celtniecības koledžas vadītāja Irēna Lūse, savukārt par "Gada sievieti dizaina veicinātāju" atzīta Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Aija Freimane.

Forums-konkurss "Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā" Latvijā norisinājās trešo gadu pēc kārtas.

Konkursu organizēja biedrība "Building Design and Construction Council" (BDCC) sadarbībā arī Rīgas domes Īpašuma departamentu, patrons – Māra Lāce, Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja direktore.