No 11. līdz 15.oktobrim visā Latvijā devīto gadu norisinājās Karjeras nedēļa, kurā piedalījās arī Liepājas pilsētas izglītības iestādes. Karjeras nedēļas laikā skolēniem bija iespēja iepazīt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozari, savukārt vecākiem un skolotājiem – izvērtēt, cik daudz viņi zina par šo nozari, un saņemt ieteikumus, kā palīdzēt bērniem un jauniešiem karjeras izvēlē. Liepājā Karjeras nedēļas aktivitātēs iesaistījās vairāk kā 5 000 skolēnu no 1. līdz 12. klasei, informē Liepājas Izglītības pārvaldes vadītājas palīdze komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe.

Ņemot vērā epidemioloģiskās drošības prasības, Karjeras nedēļas aktivitātes norisinājās klašu ietvaros vai tiešsaistes pasākumos – skolēniem bija iespēja uzklausīt savu skolu absolventu – IKT nozares profesionāļu stāstus, iepazīt profesiju aizkulises, veidot savus radošos darbus, izmantojot IKT prasmes, radīt sapņu amatus, piedalīties konkursos un dažādos citos pasākumos.  Arī mācību priekšmetu stundās tika ietvertas IKT tēmas un akcenti, skolēniem bija iespējams uzdot jautājumus, piedalīties aktivitātēs, kas veltītas dažādu profesiju iepazīšanai, liekot uzsvaru uz IKT prasmēm ikvienā no tām, tāpat iepazīt dažādus uzņēmumus un saprast, cik daudz un kā  ikdienā tiek izmantotas tehnoloģijas.

Karjeras nedēļā tiešsaistē notika arī vairāki Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizēti pasākumi. 7.–9. klašu skolēni un jebkurš cits interesents mācībstundā varēja izmēģināt radošo programmēšanu, apgūstot Javascript programmēšanas valodas pamatus. Diskusijā vecākiem tika pārrunāts, kā tehnoloģiju izmantošana ģimenēs un viedierīču lietošanas noteikumi var ietekmēt bērna tālāko karjeru un interesi par tehnoloģijām. Diskusijā jauniešiem vairāki IKT nozares pārstāvji dalījās stāstos par to, kā viņi nonāca IKT nozarē un ko domā par darbu tajā.

Karjeras nedēļas izskaņā jaunieši ideju hakatonā meklēja un radīja jaunus risinājumus, kā ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību efektīvi palīdzēt jauniešiem karjeras izvēlē. No Liepājas ideju hakatonā piedalījās Liepājas Valsts 1.ģimnāzija – komanda "Vienkāršie prāti" izstrādāja ideju par mājaslapu, kas lauž stereotipus par dažādām profesijām. Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas komanda "Cercopitheciade" piedāvāja izstrādāt  jauniešiem kvalitatīvas mācību stundas par profesiju izvēli un dažādu ekspertu konsultācijas, savukārt Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas komanda "Moonshine riders" – izveidot mājaslapu, kurā aizpildot testu, tiek ieteikta piemērotākā sfēra vai karjeras virziens, kā arī sniegta informācija par jaunajiem uzņēmumiem, kuros potenciāli varētu strādāt jaunie speciālisti.

Tāpat hakatonā savas idejas prezentēja Liepājas Valsts tehnikuma jaunieši (3 komandas), kuri piedāvāja radīt mājaslapu ar karjeras izvēles testu, vietni, kas sniedz iespēju interesantā veidā uzzināt informāciju par profesijām un saprast savu ceļu ar video, vlogu, podkāstu palīdzību,  kā arī izstrādāt videospēli, kurā jaunietis varētu iejusties profesijas pārstāvja ādā un praktiski izpildīt ikdienas pienākumus, tādējādi sniedzot iespēju izvēlēties sev piemērotāko profesiju.
 
Karjeras nedēļu VIAA īstenoja projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu. Visi Karjeras nedēļas  pasākumu video ieraksti ir saglabāti Valsts izglītības attīstības aģentūras  Youtube kontā un pieejami apskatei ikvienam. Karjeras nedēļas laikā apkopota vērtīga informācija par IKT nozari, un ar to var iepazīties Tavai karjerai Facebook lapā un Twitter kontā, kā arī VIAA mājaslapā.