Piektdien, 17.oktobrī, Liepājas BJC struktūrvienībā "Vaduguns" notika Karjeras nedēļas noslēguma pasākums, kurā Izglītības iestādes prezentēja pilnu savas izvēlētās profesijas „Kurpju pāri".

Skolēni pastāstīja, kas izdarīts Karjeras nedēļas laikā, ar kādu saturu piepildījies šis „kurpju pāris". Tika apbalvoti visu konkursu uzvarētāji.

Karjeras nedēļā notika vairāk nekā 200 pilsētas un skolu mēroga pasākumi.  Skolēni atzina, ka iepazinuši daudz un dažādu profesiju, uzzinājuši par tām daudz jauna, kas palīdzējis izvēlēties vai arī izmainīt savus nākotnes nodomus.

Kā atzina Izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova, šajā nedēļā padarīts ļoti daudz, un tā bija viens no soļiem skolēniem sevis meklēšanā un atrašanā.

Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni atzina, ka tā bijusi liela iespēja skolēniem sajust, ko viņi īsti grib darīt un izdarīt pareizo izvēli.

"Daudz uzzinājām par uzņēmējdarbību un uzņēmējiem, nedēļa bija ļoti vērtīga, jo profesiju klāsts bija ļoti plašs, bija iespēja tikties ar skolas absolventiem, dažādu profesiju pārstāvjiem", teica J.Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas skolēni.

Skolēni apmeklēja daudzus pilsētas uzņēmumus – A/s "Lauma", Liepājas ostu, Tramvaju depo, Ugunsdzēsēju depo, G.Vīksnas arhitektu biroju, topošo koncertzāli "Lielais Dzintars", Zemessardzes štābu u.c.

Savukārt Raiņa 6. vidusskolas direktora vietniece Izglītības darbā Evija Jaunzeme atzina, ka viņi centušies "izgaršot" visus pasākumus, ko sniedza Karjeras nedēļa, skolēni netika "dzīti", bet paši izvēlējušies pasākumus, kas interesē. Piemēram, 6. vidusskolas 10. A klase bija sagatavojuši interesantas idejas Zirgu salas attīstībai par vēl vienu pilsētnieku atpūtas vietu, kuras uzklausīja pilsētas Būvvaldes speciālisti. Savukārt Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni izrādījās viszinošākie par tēmu "Jūgendstils Liepājā".

Domrakstu konkursā "Es savās karjeras kurpēs" uzvarēja DALP 5. vidusskolas 12. klases skolniece Estere Kalks un J.Čakstes 10. vidusskolas 12. klases skolniece Laura Šaķe, kura savā sacerējumā saka: "Tagad ar savām daudzajām kurpēm stāvu dzīves krustcelēs un man ir jāizvēlas, vai nu ņemt jaunas un vecās sviest prom, vai nu arī izvēlēties vienas no lielā kurpju kalna un gādāt par savu nākotni…"

Karjeras nedēļas noslēguma pasākumu ar saviem priekšnesumiem kuplināja Bērnu un jaunatnes centra deju grupa "Dzintari".

Karjeras nedēļu jau trešo gadu pēc kārtas organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) organizē Šogad tā vienlaicīgi visā Latvijā notika no 13. līdz 17. oktobrim, arī Liepājā. Karjeras nedēļas laikā jaunieši varēja izpētīt gan profesionālās, gan augstākās izglītības piedāvājumus, tikties ar uzņēmējiem, apzināt savas prasmes un talantus.

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kur jauniešiem ir iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, karjeras konsultāciju laikā uzzināt savus talantus un pilnveidojamās puses, „projektēt" savu nākotnes profesiju un dzīvesveidu, piedalīties radošajās darbnīcās, konkursos, laimēt balvas un iesaistīties citās aktivitātēs.

Šogad pasākumos īpaša uzmanība bija pievērsta jauniešu pašizvērtējumam un savu spēju izzināšanai pirms lēmuma pieņemšanas par savu nākotnes profesiju vai nozari.