"Covid-19" izplatības mazināšanai ir jāievieš stingrāki pulcēšanās ierobežojumi, ceturtdien mediju pārstāvjiem atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), ziņo LETA.

Premjera vērtējumā, situācija ar "Covid-19" izplatību ir ļoti nopietna, jo pēdējās dienās inficēto skaits būtiski pieaug.

Kariņš informēja, ka piektdien ir sasaukta valdības un Krīzes vadības padomes sēde, kurā tiks lemts par piemērotākajiem soļiem pandēmijas izplatības mazināšanai.

"Jau agrāk esmu teicis un joprojām uzskatu, ka mums ir jāiet uz stingrākiem pulcēšanās ierobežojumiem, jo slimība skar ne tikai mūsu veselību un dzīvību, bet arī veselības aprūpes sistēmas spēju sniegt kvalitatīvus pakalpojumus," uzsvēra Kariņš.

Pēc viņa sniegtās informācijas, patlaban valstī ir ap 40 000 cilvēku, kuri "Covid-19" dēļ nevar pildīt darba pienākumus, jo šie cilvēki vai nu atrodas karantīnā vai pašizolācijā.

"Šie cilvēki nevar iet uz darbu, nevar piedalīties tautsaimniecībā. Ir neskaitāmi uzņēmumi, kuru darbs tiek kavēts. Tāpēc mums ir jāiet uz vēl stingrākiem ierobežojumiem, un no tā izriet, ka tā būtu ārkārtējās situācijas izsludināšana," sacīja Kariņš.

LETA jau vēstīja, ka "Covid-19" izplatības ierobežošanai Latvijā valdība piektdien, 6.novembrī, plāno lemt par ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī no pirmdienas, 9.novembra.

Pēc otrdien, 3.novembrī, notikušās valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdes Kariņš atzina, ka eksperti gatavo dokumentus par ārkārtējās situācijas ieviešanu valstī un atbalsta mehānismiem ekonomikai. Tos plānots izskatīt piektdien.

Pēc Kariņa teiktā, patlaban nav zināms, cik ilgi varētu ilgt ārkārtējā situācija. "Ja valdība pieņems lēmumu, tad ārkārtējās situācijas ilgums būs atkarīgs no tā, kā valstī veiksies ar slimības savaldīšanu," skaidroja premjers.

Vaicāts, vai valdībai jau ir zināmi kādi konkrēti ierobežojumi, kas varētu stāties spēkā līdz ar ārkārtējo situāciju, Kariņš atzina, ka piektdien tiks izskatīti ekspertu sagatavotie dokumenti, piebilstot, ka mērķis ir darīt visu, lai maksimāli samazinātu cilvēku kontaktēšanās iespējas.